Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Guilty Mondays: Je to jen konec světa | Letní kino Lihovar

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

5. 7. 21:30

Mladý úspěšný dramatik se po 12 letech prožitých ve velkoměstě vrací domů za rodinou, aby oznámil svoji blížící se smrt. Svět kosmopolitního muže je však členům rodiny příliš vzdálený a nepředstavitelný, než aby mohlo dojít ke smíření a naplňujícímu prožití posledních společných chvil. Kolotoč nekončících hádek na sebe nenechá dlouho čekat. Dávné křivdy a osočování, které dlouho vřely pod povrchem, se nyní s příchodem umělce hlásí o slovo.

V pořadí šesté provinilé filmové potěšení, snímek talentovaného kanadského režiséra, herce a scénáristy Xaviera Dolana, pro vás vybral Matěj, dramaturg Divadla MeetFactory.

„Film jsem viděl kdysi dávno, ale minulé léto jsem se na něj díval skoro každý den, velice mi pomohl přežít. Myslím, že je o tom, jak člověk nedokáže nic říct, protože je tak vyděšený z lidí kolem, že se na ně musí pořád usmívat. S tou postavou se ztotožňuju, což je trochu trapné, ale zase to říkám upřímně.

Moc rád taky studuju všechny okolnosti neúspěchu, kterému s tímto filmem čelil Xavier Dolan v Cannes, muselo to pro něj být otřesné. Já ten film miluju, a na základě toho jsem si vymyslel takovou naději, že existuje možnost, že se navzdory zdrcujícím kritikám některých mých představení může taky najít někdo, komu třeba něco řeknou.“

Guilty Mondays s MeetFactory. Každé pondělí promítáme filmy, které máme rádi a možná se za to občas i trochu stydíme. Snímky z dětství, dojáky, superhrdiny, béčka, animáky, sci-fi i slaďáky. Filmy, které se nám do smrti neomrzí, u kterých se nahlas smějeme i pláčeme, příběhy o našich platonických láskách i životních idolech. Prostě filmy, které musíte vidět. Naše provinilá potěšení.

Letní kino probíhá v areálu Zlíchovského lihovaru naproti MeetFactory přes koleje.

Vstup zdarma / Free entry

​Film bude promítán v originálním znění s českými titulky. / The movie will be screened in its original version with Czech subtitles.