Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Guilty Mondays: Zvětšenina | Letní kino Lihovar

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

26. 7. 21:30

„Zvětšenina. První film, který jsem kdy viděla v letňáku, aniž bych věděla, že jdu na must-see snímek. První film, v němž mi voyerismus skrze čočku přišel vzrušující. Jako asi většině populace. Přiznejme si to, každý to tak s foťákama přece máme - trochu guilty, trochu pleasure. V tomhle filmu tedy dvakrát vina. Jednou pleasure. A k tomu skvělý barvy a jazz.“ Závěrečné provinilé filmové potěšení, jedno z nejslavnějších děl světové kinematografie, pro vás vybrala Bára, finanční koordinátorka evropských projektů. 

Je mladý, pohledný, úspěšný a bohatý, svět – zejména jeho ženská část – mu leží u nohou. Módní fotograf Thomas, ochotný pro získání nevšedních snímků přenocovat v noclehárně mezi nuzáky, aby ovšem vzápětí přesedl do svého rolls-roycu a odjel do svého ateliéru fotit atraktivní modelku. Dravý, arogantní, sebevědomý – a přece vnitřně, skrytě zranitelný.

Do londýnského Maryon parku jej zavedla vlastně náhoda. Ale správný fotograf neudělá krok bez svého aparátu a vzdálená dvojice milenců, skotačící na pozadí nádherné, majestátní zeleně je příliš zajímavým objektem, než aby ji jen tak přehlédl. Jenomže náladové fotografie v sobě, jak má Thomas brzy zjistit, skrývají znepokojivé tajemství… (— ČT)

Guilty Mondays s MeetFactory. Každé pondělí promítáme filmy, které máme rádi a možná se za to občas i trochu stydíme. Snímky z dětství, dojáky, superhrdiny, béčka, animáky, sci-fi i slaďáky. Filmy, které se nám do smrti neomrzí, u kterých se nahlas smějeme i pláčeme, příběhy o našich platonických láskách i životních idolech. Prostě filmy, které musíte vidět. Naše provinilá potěšení.

Letní kino probíhá v areálu Zlíchovského lihovaru naproti MeetFactory přes koleje.

Vstup zdarma / Free entry

Film bude promítán v originálním znění s českými titulky. / The movie will be screened in its original version with Czech subtitles.