Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

HANDA GOTE - RAIN DANCE

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

15. 11. 20:00

Rain dance je absurdní temná groteska spojující klišé zábavního průmyslu se skepsí pomalu rostoucí v celé západní kultuře, kde si zbloudilí démoni starého světa v nové době nevědí rady stejně jako její obyvatelé.

...ze slovníku programátorské hantýrky:
rain dance
1. Jakákoliv aktivita mající za cíl vyřešení hardwarového problému při očekávání nulového efektu.
2. Jakýkoliv sled mysteriozních akcí provedený směrem k počítači, za účelem dosažení jistého cíle. Obvykle omezeno na rituály obsahující zaklínání a podobné psychické aktivity. Voodoo programování, černá umění, programování kultu cargo, mávání mrtvým kuřetem, čtení runových znaků na deskách tištěných spojů.

Samozvaní léčitelé a nápravci se uchylují k čím dál bizarnějším úkonům. Proti rozmáhající se vyprázdněnosti staví povrchní rituály opsané ze sešitů National geographic a odkoukané z béčkových filmů. Soukolí se sune vpřed a nikde už ani stopy po tajemství. Vždycky ještě ale zbývá čas na příjemnou chvíli s písničkou. Voodoo, kabbala, jukebox, horror, shame, despair.
Existenciální horror o touze po vysvobození, které nikdy nepřijde.
V představení ani při jeho přípravě nebyl použit počítač ani žádné jiné přístroje založené na softwaru a obsahující integrované obvody.
podpořily: hl. m. Praha, Ministerstvo kultury České republiky a MeetFactory
 

Produkce http://jedefrau.org/
HANDA GOTE research & development
je umělecká skupina, střídající ve svém instrumentáři zvukové instalace, pohybové a taneční divadlo, živou hudbu, výzkum na poli mediální archeologie, výtvarné divadlo a technologie.
Jejich tvorba je ovlivněna minimalismem, východní filozofií i hnutím DO IT YOURSELF. Mísí v sobě české kutilství, recyklaci objektů i technologií, kult Cargo a inspiraci japonskými estetickými kategoriemi Mono no aware,Wabi a Sabi.

Skupina vznikla v roce 2005.
Handa Gote je japonský výraz pro pájku.
Handa Gote jsou součástí programu ARTIST in RESIDENCE v MeetFactory.

vstupné: 100 / 150