Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Helms Alee + Tomáš Palucha

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

10. 6. 20:00

Helms Alee potřetí v Praze. Po tom, co dvakrát předskakovali Russian Circles v letech 2015 a 2022, odehrají v rámci svého nadcházejícího evropského turné (které čítá pouhých deset zastávek) koncert v MeetFactory. Po jejich boku vystoupí lokální post-rockově instrumentální stálice Tomáš Palucha.

Počátky Helms Alee sahají až do roku 2007, kdy se po pár singlech na Broken Press a Rome Plow ujal debutní desky Night Terror label Hydra Head Aarona Turnera (Isis, Sumac, Old Man Gloom, Mamiffer). Night Terror můžeme zároveň považovat za poslední desku, na které jsou patrné dozvuky Harkonen, kteří mají s Helms Alee společného jmenovatele v postavě Bena Verellena (kytara, zpěv). S pomalým zánikem Hydra Head sekundovala ještě deska Weatherhead z roku 2011, aby následující Sleepwalking Sailors definitivně ukotvila kapelu u Sargent House a sebe v psychadeličtějších zvucích, přiznaných kořenech grunge, noise rocku a zkušenostech spojených s mořem pacifického severozápadu. Ben, coby vášnivý mořeplavec na plachetnici a osobitá bubenice a zpěvačka Hozoji Matheson-Margullis - profesionální potápěčka. I název kapely Helms Alee není ničím jiným než námořním termínem zahrnutým v příkazech pro obrat plachetnice. S tříletým rozmezím mezi Stillicide (2016) a Noctiluca (2019) nám Helms Alee loni naservírovali zatím poslední studiovou desku, Keep This Be the Way, která je zatím nejdotaženějším opusem kapely, zvukovou Barakou podmořského světa.

Host:
★ Tomáš Palucha
Tomáš Palucha je stálicí českého undergroundu. Jejich kytarový rock navazuje na u nás prakticky neprobádaný žánr éterického rocku ovlivněného proudy etnické hudby, jungianismu, okultismu či magického realismu. Mezi průkopníky žánru patří zejména bratři Bishopové (Sun City Girls) nebo projekty Emila Amose (Grails, Lilacs & Champagne). Kapela Tomáš Palucha to směle doplňuje o intrikánskou dubovou infuzi a explozivní energii, což potvrzují na svých živých koncertech anebo své poslední desce Čaro.

Vstupenky:
490 KČ na webu MeetFactory a v síti GoOut
550 KČ na místě 

Před návštěvou MeetFactory doporučujeme náhlédnout do sekce Informace pro návštěvníky.

​Koncert pořádá MeetFactory ve spolupráci s Pushteek.