Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Ich/Du & Aleksandra Vajd, Hynek Alt, Anetta Mona Chisa, Jen Kratochvil, Adéla Svobodová

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory
Partneři
Ich/Du Ich/Du Ich/Du

28. 9. - 20. 11. 2022
27. 9.

Umělecká praxe jako sbírka společných projektů, vzájemně se propojujících a splývajících v souboru souznících hlasů, co si chvílemi pohrávají s nesouladem.
AV, HA, AMC, JK a AS mají za sebou léta spolupráce, během které se jejich vzdálenost a blízkost různorodě stahovala i roztahovala.
Společná – ovšem nikoli kolektivní, poněvadž kolektivem v pravém slova smyslu  nejsou – výstava nazvaná Ich/Du (Já/ Ty) se zabývá různými druhy partnerství bez vymezených sfér vlivu.

Celá expozice vychází ze série souvislých motivů a koncepčních myšlenek, které každý z uvedených umělců spolu s AV rozpracovali. Ty se tak setkávají v site-specific architektonickém prostředí, kde prorůstají výstavními prostorami Galerie MeetFactory jako nedokončený chemický experiment, který neustále nabývá na rozměrech, i když výstava třeba už dávno skončila.

AV & HA otevírají v pevném betonu okna a navazují na svůj starý projekt, který před lety umožnil do galerijních prostor vstoupit bouři, déšti spalující slunce.
AV & AMC zkoumají dějiny média fotografie, dávají mu novou prostorovou podobu a rozpracovávají jeho vývoj napříč staletími uvažování o technických obrazech zachycujících realitu, později abstrakci, v závěru vedoucí k monochromu.
AV & JK se zamýšlí nad slovy, větami a významovými celky, které ztrácí svá tradiční sémiotická omezení, a vypráví tak jednoduchý všeobecně známý příběh, ale zároveň tak negují jeho vlastní obsah.
AV & AS zpochybňují vazbu, papír, obal, skutečný prožitek četby nebo dokonce i psaní či spíše uchovávání slov v tištěném formátu, který je nám tak blízký, přesto den ode dne cizejší.

AV & AS & JK & AMC & HA rozvíjí sérii přístupů a pokusů přehodnotit přesně dané zákony vnímání. Nehodlají toho říct mnoho. V rámci dostupných možností mají problém vyjádřit vnitřní procesy svých světonázorů. Zkrátka pracují. Co jiného bychom měli dělat?

 


Ich/Du
&
Aleksandra Vajd, Hynek Alt, Anetta Mona Chisa, Jen Kratochvil, Adéla Svobodová
Galerie MeetFactory
28. 9.–20. 11. 2022
vernisáž: 27. 9. 2022
Dramaturgie: Eva B. Riebová

Výstava je podpořena grantem Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Fondů EHP.
 


doprovodný program: 
06. 11., 17:00 Ich/Du: Guided Tour  Aleksandra Vajd and Anetta Mona Chisa (tlumočeno do českého znakového jazyka)
20. 11., 17:00 Ich/Du: Living Interview 


fotografie instalace (Hynek Alt) 
kurátorský text 
video Jan Vidlička
🎧 Aleksadnra Vajd: Once You're Doing Art, It's For Life 
🎧 Aleksandra Vajd, Jen Kratochvil & Anetta Mona Chisa: At the End of the Day, It Is Just Another Exhibition 
 


otevírací doba: 
pondělí–neděle 13:00–20:00
5. 10. z důvodů soukromé akce otevřeno jen do 19:00 
vstup dobrovolný