Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Místo pro všechny | workshop pro děti

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

6. 6. 14:00 - 16:00

Magdalena Šipka a Eva Koťátková - výtvarná dílna pro děti Místo pro všechny 
  Jak by mohlo vypadat místo, do kterého by nikdo neměl zamezen přístup, místo, otevřené a přístupné pro všechny?  Co všechno bychom do takových míst museli*y přidat a co z nich vyjmout? Jak takové místo ukazuje a přijímá odlišnosti, které do něj vnášíme? Jaká v něm fungují pravidla a jak jsou utvářena? Jakým jazykem se tu mluví, aby z komunikace nebyl nikdo vyčleněn? Zní v takovém místně hudba? Je tu světlo nebo šero? Jak naplnit potřeby a touhy všech?

Přijďte s námi takové místo vytvořit, zatím jako model z kartónů a papíru. Pojďte s námi o takovém místě mluvit a společně mu dát vzniknout.

Dětská výtvarná dílna Místo pro všechny se koná v rámci výstavy Rozhovory s Monstrem. Navazuje na kauzu, kterou představuje samotná výstava. Ve výstavě procházíme staveništěm a ptáme se, jak by mohl vypadat domov, který by zahrnul každého, v čem se navzájem lišíme a jak spolu sdílet jeden prostor. Cílem dílny je rozvoj imaginace stejně jako citlivosti pro rozmanitost jedince i provázanost komunity. Bude na výběr z více výtvarných technik, základem je tvorba staveb z kartonu. 

Dílna začíná ve dvě a bude trvat přibližně jednu až dvě hodiny a je určena pro děti od šesti do dvanácti let.
Vstup je zdarma. Kapacita je 15 dětí.