Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Irvine Welsh: Pohlavní životy siamských dvojčat | PANENSKÝ TÝNEC

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

19. 9. 20:00

Představení bylo z technických důvodů zrušeno. Ohledně vrácení vstupenek pište na sales@meetfactory.cz
Děkujeme za pochopení. 

---- 
 

Výjimečné uvedení inscenace v prostředí nedostavěného gotického chrámu v Panenském Týnci severozápadně od Prahy. Pohlavní životy siamských dvojčat v prostředí, které zázračně uzdravuje. Magické, záhadné a plné energie, takové je jedno z nejpoutavějších duchovních míst v Česku, do něhož se divadlo smíchovské továrny přesouvá ke konci září.

Kukuřičný sirup, aditiva, emulgátory, cukry a soli, kurva. Tenhle hnus ti ničí život a taky tě zabije!”

Nadváhou a depresí sužovaná umělkyně Leny a nesmlouvavá trenérka fit centra Lucy. Jejich příběh se nečekaně protne po náhodné noční přestřelce. Láska, kalorie, pot, zvrácenosti a křehká identita dokonalých žen. A především: čísla! Těmi je totiž Amerika doslova posedlá.

První divadelní adaptace zatím posledního, stejnojmenného románu Irvina Welshe, autora legendárního Trainspottingu, v níž brutální scény s dávkou špinavého humoru střídá i pár něžných. Inscenace není vhodná pro diváky mladší 15 let. 

Překlad: Robert Tschorn 
Režie: Natália Deáková
Scéna a kostýmy: Jana Smetanová
Hudba: Jakub Kudláč
Dramatizace a dramaturgie: Matěj Samec
Produkce: Magda Juránková
Video: Nikola Brabcová
Fotografie: Andrea Černá

Hrají: Zuzana Stivínová a Anita Krausová* 

Ohlasy:  „Inscenace [je] – chápeme-li ji jako konzervativní nevýbojné zpracování – výjimečná díky Stivínové herectví. (…) Stivínová je jednoduše úchvatná – její tvrdost a ironie jsou po celou dobu zacíleny naprosto přesně.” – Lenka Dombrovská, Lidové noviny

„Obě herečky dokážou podat své postavy nesmírně poutavě, jejich psychický i fyzický vklad je tak výrazný, že dovede diváka vtáhnout.”  – Tomáš Šťástka, MF Dnes

„Strhující, na samou hranici fyzických možností jdoucí duel je velkou příležitostí pro dvě zkušené herečky, které během devadesáti hektických minut takřka neopustí jeviště a jejichž charaktery projdou přesně opačným procesem. Anita Krausová (která roli převzala po Pavle Beretové) vyniká jevištními prostředky skvěle interpretovanou studií zdánlivě submisivní manipulace s vizuálně dominantnim objektem. Postupná proměna její dramatické postavy z nesmělost předstírající, zakoktávající se osůbky v sebevědomou vládkyni prostoru je dokonalým příkladem pečlivě strukturovaného hereckého výkonu.” – Petr KlariN Klár, Divadelní noviny

Vstupné:
400 Kč v předprodeji
450 Kč na místě

Rezervace na rezervace.divadlo@meetfactory.cz    
Chcete darovat divadlo? Celoročně nabízíme možnost lístek proměnit v dárkový voucher.

Premiéra: 9. 4. 2017

Do Divadla MeetFactory můžete vzít své anglicky mluvící přátele. This play is in Czech with English subtitles. MeetFactory je v roce 2018 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.

Nositele autorských práv k dílu zastupuje DILIA, divadelní, literární, audiovizuální agentura, z. s., Krátkého 1, Praha 9.

* do 20. reprízy roli Leny hrála Pavla Beretová.