Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

James Holden + Krabs

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

13. 5. 20:00

Rave music for a parallel universe. Britský hudební vizionář James Holden propadl muzice na sklonku tisíciletí během svých studií matematiky na Oxfordu. Inspirován tvorbou tehdejších průkopníků progresivní klubové scény, jako byl Paul Oakenfold nebo Sasha a John Digweed, v roce 2000 vydal hit Horizons, kterým raketově odstartoval svou kariéru.

Fast forward: o dvě dekády později se vrací s dlouho očekávanou čtvrtou studiovou deskou Imagine This Is A High Dimensional Space of All Possibilities. „Chtěl jsem, aby to byla moje nejotevřenější, necynická a naivní deska.“ Holdenovo nové album je v kontrastu k jeho předchůdci The Animal Spirits (2017) plynulou zvukovou koláží, na níž umně staví zvukové světy svým nenapodobitelným způsobem. Čerpá ze svých vlastních extenzivních nahrávek modulárních syntezátorů, kláves, varhanů, piana i houslí, které proplétá sofistikovanými rytmy akustických i syntetických perkusivních nástrojů, taneční melancholií i mlhavými vokály.

Živě v MeetFactory v sobotu 13. května.

Host:
Krabs
Krabs je beatmaker a DJ z Brna. Jeden ze zakládajících členů Explicit Sound. Inspiruje se soundem z celého světa od hard drum, ballroom nebo juke až po breaks, global bass nebo nightcore. Vznikají tak tracky a sety, které boří hranice mezi žánry. Mimo produkce a DJingu se v poslední době věnuje také live tvorbě této směsice elektronické hudby s využitím hardware syntezátorů a sequencerů. 


Vstupenky:
490 KČ na webu MeetFactory a v síti GoOut
590 KČ na místě 

Před návštěvou MeetFactory doporučujeme náhlédnout do sekce Informace pro návštěvníky.