Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Jerusalem In My Heart + VÍZ

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

6. 4. 20:00

Jerusalem In My Heart. Jedinečný projekt libanonsko-kanadského hudebníka Radwana Ghazi Moumneha a montréalské filmařky Erin Weisgerber je pohlcujícím audiovizuálním zážitkem, jehož těžiště leží v posouvání hranic tradiční levantsko-arabské hudby a ručně vytvářených analogových videoprojekcích. 

Tradiční melismatické zpěvy a hru na buzuk doprovází moduláry a terénní nahrávky, Moumnehovy texty jsou zase hluboce expresivním průsečíkem osobního a politického. Weisgerber hudbu živě ilustruje smyčkami a projekcemi, při nichž manipuluje s 16mm analogovým filmem a utváří tak fascinující rytmické obrazy. 

Název jejich poslední desky Qalaq vyjadřuje (a doslova znamená) hluboké znepokojení. Odkazuje nejen k očividným globálním problémům, ale především k nestabilní situaci v Libanonu: hroutícímu se politickému systému, korupci, následkům exploze v bejrútském přístavu v roce 2020, násilí a celé řadě dalších společenských nesnází. Album je ryze kolaborativním projektem, který vznikl ve spolupráci s Timem Heckerem, Moor Mother, Lucrecií Dalt a celou řadou dalších interpretů a interpretek. 

Po české premiéře v brněnském Kabinetu Múz v roce 2017 se JIMH v dubnu vrací, aby svůj live set představili ve smíchovské továrně. Koncert má omezenou kapacitu a je na sezení.

Host:
★ VÍZ

Vstupenky:
390 Kč na webu MeetFactory a v síti GoOut
450 KČ na místě 

Před návštěvou MeetFactory doporučujeme náhlédnout do sekce Informace pro návštěvníky.