Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

JOAQUIN SEGURA (MEX): ZÁBLESK VŠEHO, CO SE POKAZILO

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

16. 7. - 6. 9. 2013 19:00

Kurátorka / Curator: Zuzana Jakalová
Vernisáž / Opening: 16.7., 19.00

Mexický umělec Joaquin Segura ve své práci zkoumá estetiku protestu, radikální politická hnutí a trhliny v mocenských strukturách a politických ideologiích. Všudypřítomné násilí reflektuje prostřednictvím rozmanitých médií, a subverzí a sabotáží upřímuje pozornost na nefunkčnost, selhání, omyl a klam sociopolitických krizí. Záblesk všeho, co se pokazilo je jeho první samostatnou výstavou v evropském kontextu.

Joaquin Segura ve své rozmanité tvorbě reflektuje násilí jako všudypřítomný motiv současnosti, zabývá se podstatou moci a politických aparátů - je hluboce fascinován trhlinami a rozpory v extrémistických ideologiích, které sehrály klíčovou roli v globalizaci sociopolitické krize, přičemž neustále odkazuje na určité historické události. Segura se snaží prostřednictvím svých nepředvídatelných projektů o narušení. Svými zjevně náhodnými provokacemi rozvíjí poetiku sabotáže, dotýká se témat jako je bezmoc, odmítnutí, klam, tady a teď.Jeho akce, instalace , intervence a fotografická práce byly ve velké míře prezentovány na skupinových i sólo výstavách v Mexiku, USA, Evropě i Asii, na místech jako Sala de Arte Publico Siqueiros, Museo de Arte Carrillo Gil, La Panaderia a Museo Tamayo Arte Contemporaneo(Mexico City), El Museo del Barrio, White Box & Apexart (New York) LAXART & MoLAA (Los Angeles), Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofia (Madrid), NCCA (Moscow), Spanska Kulturinstitutet Stockholm (Stockholm) a mnoho dalších.

Jeho práce byla představena a recenzována v předních uměleckých publikacích a novinách jako například Flash Art, Adbusters, Art Papers, Codigo, Art Nexus, Discipline, Celeste, Reforma a The Washington Post. V letech 2008/09 se zúčastnil rezidenčního pobytu v rámci International Studio & Curatorial Program v New Yorku a 18th Street Arts Center v Santa Monice. Letos se kromě rezidence v MeetFactory zúčastní rezidencí Hangar (Barcelona) a Impak Foundation (Utrecht). Segura je zakládajícím členem a členem správní rady SOMA v Mexico City.

Segurova současná rezidence v MeetFactory je plně podpořena Fondo Nacional parala Cultura Y LAS Artes /CONACULTA (Mexico) s laskavým přispěním Secretaria de Relaciones Exteriores prostřednictvím Agencia Mexicana de Cooperación Internacional para el Desarrollo (Mexico). 

http://joaquinsegura.net/