Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

John Grant (US) + Václav Havelka (CZ)

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

28. 3.

Americký zpěvák, písničkář a hudebník John Grant se vrací do Prahy po dlouhých dvanácti letech! V roce 2010 vystoupil v Divadle Archa jako předskokan dnes už legendární kapely Wilco, o čtyři roky později pak na festivalu Colours Of Ostrava. Do MeetFactory se vrací jako hvězda. Stal se jedním z nejzajímavějších hudebníků na mezinárodní hudební scéně, který každým svým novým albem boduje ve výročních žebříčcích renomovaných hudebních médií (časopisy Mojo, Uncut, anglické rádio BBC a další).

Na svůj vynikající debut Queen Of Denmark z roku 2010 v průběhu času navázal dalšími neméně skvělými alby. Tím posledním je silně retrospektivní a autobiografická deska Boy From Michigan, produkovaná na Islandu velšskou divou Cate Le Bon. Na ní se John Grant vzdává svého obvyklého sarkasmu, experimentování se zvukem a volí přímější styl. Navzdory vlnění kosmických syntezátorů (jichž je vášnivým sběratelem) je nyní sardonickým trubadúrem, který se nedívá do budoucnosti, ale zpět do své tíživé minulosti, formativních vzpomínek, komplikované sexuality, aby se z nich otevřeně vyzpíval. Lyrická přímočarost a autobiografický kontext dodávají albu na jeho síle. Přijďte se o tom přesvědčit do MeetFactory 28.3.2022.

Host:
Václav Havelka
Johnův koncert místo Kataríny Málikové, která bohužel onemocněla, nepodpoří nikdo jiný než Václav Havelka. V průběhu posledních dvou pandedemických let hraní coververzí svých oblíbených skladeb a publikování jejich nahrávek v rámci série Distant Sessions na YouTubu se staly pro písničkáře Václava Havelku prostředkem k učení i sebeobohacení. Vyvrcholením těchto dvou let byl zrod několika vlastních skladeb, které chystá k nahrání a vydání na sólovém albu, prvním po patnácti letech, někdy ke konci letošního roku. Jedinečnou možnost si je poslechnout v premiéře máte ale už před koncertem Johna Granta.

​Vstupenky:
550 KČ na www.meetfactory.cz
550 KČ (+ případné poplatky) v jiných předprodejích
700 KČ na místě

Předprodeje:
Ticketportal, GoOut a www.meetfactory.cz.

Pořádá MeetFactory, o. p. s.