Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Johnny Jewel + ivy z

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

4. 11. 20:00

Chromatics, Glass Candy, Desire, Italians Do It Better nebo Symmetry pojí jeden společný jmenovatel: Johnny Jewel. ★ Americký producent, skladatel, hudební průkopník a ikona synth-popu přistupuje k hudbě jako k terapii. Trauma z mládí v průběhu posledních tří dekádách přetavil v rozsáhlé a zásadní hudební dílo pro film, televizi i taneční parket: třpytivě zasněný synth-pop, uhlazené temné disco i nakažlivý dance-rock.

Nostalgickou sílu analogových syntezátorů ze 70. a 80. let snoubí se surreálními vizuály a ozvěny jeho sugestivní estetiky k nám doléhají ze všech stran: ať už ze zvuku celé řady současných kapel, jakou jsou třeba Chvrches, z filmů jako Drive nebo Lost River či sérií Twin Peaks nebo Those Who Kill, na jejichž soundtracích se Jewel podílel.

Smíchovskou továrnu roztřpytí v sobotu 4. listopadu.

Hostkou koncertu bude ivy z; sólový projekt Lenky Zbořilové z dreampopových Billow. Debutovala v roce 2021 experimentální nahrávkou Under a Red Moon, která vznikala na prostoru 16 týdnů, kdy každý týden byla napsána či dodělána jedna písnička. Na nahrávce se tak objevují skladby inspirované slowcorem, lo-fi folkem nebo třeba weird popem a s podobnou rozmanitostí přistupuje i k živému hraní.

V únoru 2023 vyšlo její o poznání temnější album Let Yours Be the Last Burning Heart na ostravském labelu Korobushka records. Na desce se produkčně a částečně i skladatelsky podílel Jakub Zbořil (Billow, Strangers in the City).
 

Vstupenky:
660 KČ na webu MeetFactory a v síti GoOut
350 Kč pro studenty FAMU, DAMU (při vstupu nutno předložit doklad) na novém ticketingu MeetFactory

750 KČ na místě


Před návštěvou MeetFactory doporučujeme náhlédnout do sekce Informace pro návštěvníky.