Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Kim Gordon + Lambrini Girls• Vyprodáno

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

2. 7. 20:00

Od releasu The Eternal, závěrečné desky Sonic Youth, a následného rozpadu jedné z nejosobitějších a nejvlivnějších kapel posledních několika dekád uplynulo už přes 10 let. Kim Gordon se (nejen) o tomto období, které odstartovalo na počátku osmdesátek, kdy kapelu založila po boku kytarových mágů Thurstona Moora a Lee Ranalda, rozepsala ve svém bestselleru Girl in a Band. Knihu, a především zmiňovanou formativní životní i hudební etapu, uzavírá příznačně slovy „I know it sounds like I’m someone else entirely now, and I guess I am“. 

Rozpad kultovní noise–rockové kapely (kterému předcházel rozpad 27 let dlouhého manželství s Moorem) dal Kim prostor realizovat se nejen v psaní, ale i ve filmu a především ve výtvarném umění a experimentálních hudebních projektech Body/Head (s kytaristou Billem Nacem) a později Glitterbust (s Alexem Knostem z Tomorrows Tulips). Jako blesk z čistého nebe v roce 2019 přišlo její vůbec první sólové album No Home Record, album plné drtivých korozivních beatů, démonických hlukových textur, disonantních kytar a fragmentovaných textů, inspirované širokou škálou žánrů od no wavu přes devadesátkový hip hop, footwork i trap až po free jazz a soudobou avantgardní elektroniku. „Deklamované slogany jsou pak parafrází na informačně přehlcený svět reklamních claimů, sociálních statusů a dezinformací. Trefně tak vystihují současný globalizovaný svět, rozpíjející dosavadní konstrukty lidských identit,“ uvádí ve své recenzi pro UNI Petr Mareš.

Gordon na svůj sólový debut letos navazuje novinkou s názvem The Collective, která vychází 8. března u Matadoru a na níž opět spolupracuje s producentem Justinem Raisenem, jenž se v minulosti podepsal pod nahrávky Charli XCX, Yvese Tumora i Yeah Yeah Yeahs. „On this record, I wanted to express the absolute craziness I feel around me right now,“ shrnuje Kim, která s novou deskou vyráží na letní evropské turné s červencovou zastávkou ve smíchovské MeetFactory. Vstupenky na koncert budou k dostání v předprodeji na webu pořadatele a v síti GoOut, a to od pátku 8. března.

Večer zahájí Lambrini Girls, Phoebe Lunny a Lilly Macieira, punkové duo z Brightonu, které pojí nepřetržitelné kreativní pouto, zájem o palčivá společenská témata a naštvanost ze sílícího vlivu britské krajní pravice i misogynní a homofobní ‘lad culture’, v MeetFactory odehrají svou českou premiéru. „And so they set about addressing all these issues and more via the medium of fiery, three-minute punk scorchers - music that is virtually unignorable, intensely powerful, and utterly memorable.“ (— DIY Mag)  

Harmonogram:
18:30 dveře
20:00 Lambrini Girls
21:00 Kim Gordon

Vstupenky:
Vyprodáno!

Před návštěvou MeetFactory doporučujeme náhlédnout do sekce Informace pro návštěvníky.