Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Kinedok uvádí: Ultra (HU)

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory
Partneři
Kinedok uvádí: Ultra (HU)

25. 3. 18:00

 

Unikátní sonda do minulostí, srdcí a myslí čtyř sportovců, zachycená režisérem a zaníceným běžcem. Jejich sen a zároveň břímě spočívá v dokončení extrémního běžeckého závodu. Ten otestuje jejich hranice, uzdraví jejich duše a zažene démony.

Kreativní dokumentární snímek Ultra pojednává o lidech, kteří zasvětili svůj život běhání, aby mohli touto radikální cestou soutěžit. Zkoumá, jak čelí extrémnímu utrpení a překonávají hranice svých sil, jak tělesných, tak i duševních. Ať už běhají ve snaze uniknout každodennímu životu, postavit se stárnutí či dosáhnout určitého nadpřirozena, všichni běžci zakusí pocit nesmrtelnosti a uvědomí si svou vlastní smrtelnost. Každý ze čtyř protagonistů má své vlastní odpovědi i konkrétní moti vy. Pro některé z nich je to terapie, pro jiné kompenzace či cesta.

Dokument Ultra je dojemné lidské drama, charakterový film vyprávěný z antihrdinského úhlu pohledu. Sleduje protagonisty na 246 kilometrů dlouhé cestě rozjímání a sebepoznání. Nabízí také u nikátní přístup k myšlenkám a obnaženým emocím každodenních sportovců.

Po promítání následuje diskuse s ultramaratoncem Tomášem Pačákem. Soustředí se na závody delší než maratonské a běžel také pár stovek.

Ultra (2017)
Režie: Balázs Simonyi

Vstupné: 60 Kč

Projekci předchází komentovaná prohlídka Ten, kdo chodí kolem s kurátorkou výstavy.