Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

King Hannah (UK) + Obligatne (SK)

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

8. 4.

Kytaristu Craiga Whittlea poprvé oslnila zpěvačka Hannah Merrick na hudebním showcasu univerzitních kapel. O několik let později se společně potkali jako kolegové v jedné restauraci v Liverpoolu, kde se Craigovi konečně podařilo přemluvit Hannah ke společnému hraní. A to při tom, když ho učila, jak správně rozložit příbory. V hudební tvorbě dua King Hannah se potkává Hannin kouřový, hypnotický hlas posazený někde mezi Hope Sandoval a Lanou Del Rey s Craigovými malátnými kytarovými linkami podobnými těm Kurta Vilea, Steva Gunna nebo War On Drugs. To vše podkreslují vířivé atmosférické textury a omamné, melodické zvukové kulisy.

25. února vydávají svůj debut inspirovaný devadesátkovou lo-fi noisovou estetikou – I'm Not Sorry, I Was Just Being Me – na proslulém berlínském labelu City Slang. Praze desku představí 8. 4. 2022 ve smíchovské továrně. Poprvé v ČR!

Host:
★ Obligatne
Tříčlenná kapela Obligatne, za kterou stojí slovenská skladatelka, zpěvačka a kytaristka Kristína Mindová, hraje svérázný pop charakteristický emotivními slovenskými texty. Tento původně sólový projekt, založený na bedroom písničkářství, je nyní rozšířen o baskytaristu Štěpána Havla a bubeníka Jana Čumu (zároveň člen skupiny mmnk). V nové sestavě letargický projev něžnosti a zklamání podporuje svěží rytmika, pohrávající si v rovinách jazzu i soulu a držící zpěv a neotřelé kytarové harmonie na povrchu kompaktního a moderního zvuku, zaznamenaného na debutové desce Monológ Spásy, která vyjde na jaře 2022 pod hlavičkou Kabinet Records.

Line-up:
20:00 Obligatne 
21:15 King Hannah 

Vstupenky:
290 KČ na www.meetfactory.cz 
290 KČ (+ případné poplatky) v jiných předprodejích
350 KČ na místě 

 

Předprodeje:
Ticketportal, GoOut a www.meetfactory.cz.

Pořádá MeetFactory, o. p. s.