Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Klubová noc United Islands od Prague 2016: A Tribute to Vladimír Mišík

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory
Partneři
Klubová noc United Islands od Prague 2016: A Tribute to Vladimír Mišík

23. 6. 20:30

Klubová noc United Islands se letos v MeetFactory ponese ve znamení tvorby Vladimíra Mišíka. Legendě domácí hudební scény vzdá hold celkem 8 kapel a interpretů, z nichž každý představí jednu cover verzi vybrané Mišíkovy písně a jednu píseň z vlastní tvorby. Vystoupí českolipsko-děčínská skupina VyjakoMy, brněnští Ghost of You, projekt zpěvačky Olgy Königové Ille, zpěvák Ondřej Galuška, písničkářka Lucie Rédlová, pražští alternativní folkaři Jablkoň a duo Kieslowski.  

Vrcholem večera bude hodinové vystoupení Vladimíra Mišíka &Etc.
   

Line-up večera:
20:30 - 20:37 VyjakoMy
20:39 - 20:47 Lucie Redlová
20:49 - 20:56 Jablkoň
20:59 - 21:06 Ghost of You
21:09 - 21:16 Ondřej Galuška
21:19 - 21:27 ILLE
21:30 - 21:39 Kieslowski 
22:25 Vladimír Mišík

VyjakoMy
je čtyřčlenná indie-popová kapela z České Lípy a Děčína. Na svém kontě má EP s názvem Zima 09, debut O Tmě a nyní druhou řadovou desku ONI, kde se spolu s vývojem kapely proměnil i její zvuk. V současné podobě kombinuje sonické zvuky lehké psychedelie s přístupy klasické skladby kytarových písní, stále však klade velký důraz na samotnou melodičnost. 


Lucie Rédlová
je písničkářka z Valašského Meziříčí. V roce 2009 vydala první sólové album První, poslední, které jí produkoval Steve Wall z irské kapely The Walls. Do roku 2009 vystupovala sama s kytarou či mandolínou, od podzimu 2009 s kapelou, která jí dělá Garde. V únoru 2012 společně natočili nové CD s názvem Křižovatka - produkoval ho americký muzikant Tim Eriksen a vyšlo v dubnu u Indies Scope Records.
 

Jablkoň
je setkáním
 Georga Friedricha Händela s pračlověkem. Tato velmi stručná charakteristika publicisty Jiřího Černého asi nejlépe vystihuje svéráznou hudbu ryze české (pražské) skupiny, která se s nevšedním nadhledem pohybuje na hranicích moderní vážné hudby a popu. Postupem let skupina sice omládla, ale svůj tradičně jablkoňsko-originální přístup k hudbě si ponechala. 


Ghost of You
je mladá brněnská skupina, která se po dvou letech živého vystupování odhodlala k oficiálnímu vydání debutového alba u Indies Scope. Jejich hudba je průsečíkem křehké emoce a energie okamžiku. Psychedelický pop s kořeny v minimalismu zaznamenali na debutové desce Glacier And The City, která vznikla pod dohledem renomovaného producenta Ondřeje Ježka. 


Ondřej Galuška
(The Odd Gifts)je zpěvák a všestranný muzikant, známý především z mateřských Eggnoise. The Odd Gifts je jeho sólový projekt, který má ale občas i podobu regulérní kapely, na popovém základě podnikající výlety do funku, folku i rocku. Na Klubové noci zazní především skladby z nového alba, které vznikalo celou první polovinu letošního roku, a které svým hostování hudebně poznamenali například Marek Doubrava, Justin Lavash nebo James Harries.
   

ILLE
je kapela zpěvačky a skladatelky Olgy Königové, která se narodila v Ústí nad Labem, ale už několik let žije v Praze. V roce 2005 se přidala k původně českolipské hudební skupině Obří broskev, se kterou natočila alba Potápěči a Sever. Během práce na první z desek se seznámila s producentem Dušanem Neuwerthem a společně s ním natočila EP nazvané V rekvizitách (2010/Championship Music).
EP propagovala na sérii koncertů, kde už vystupuje s kapelou nazvanou jednoduše ILLE.


Kieslowski
je projekt o dvou lidech, o dvou hlasech a intimitě, která rezonuje mezi dvěma lidmi. Duo tvoří hudebník David Pomahač alias DKP a pianistka a zpěvačka Marie Kieslowski. Kieslowski o sobě dali vědět poměrně brzy od svého vzniku, a to deskou Tiché lásky, která vyšla v roce 2011. V září 2012 Kieslowski vydali druhé album Na nože a o dva roky později pak třetí desku Mezi lopatky.
 

Vladimír Mišík & ETC
je jednou z nejvýraznějších osobností české populární hudby již od 60. let 20. století. Svou tvorbou ovlivnil celou řadu umělců ať už z hudebního, výtvarného či literárního prostředí. Muzikanti pod značkou ETC však začali vystupovat v roce 1974. Vladimír Mišík s kapelou ETC přes mnohé personální změny a dvouletý zákaz činnosti v 80. letech koncertuje dodnes. Do roku 2007 vydal Vladimír Mišík & ETC… 10 řadových alb a několik dalších kompilací.      

Vstup na Klubovou noc je ZDARMA.
 

Akce se koná za přispění Státního fondu kultury ČR.