Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Komentovaná prohlídka výstav

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

14. 4. 18:00

V pátek 14. 4. proběhne před koncertem Tim Hecker live, Dash, Freddie Hudson & Never Sol live (koprodukce MeetFactory s Lunchmeat) komentovaná prohlídka výstav Kingdom of Hex (Galerie MeetFactory) a Jakub Hošek: Clairvoyant (Galerie Kostka), kterou povede kurátor Ján Gajdušek. 
Vstup je zdarma, prohlídka je v českém jazyce. 


Téma výstavy Kingdom of Hex souvisí s širším vývojem v rámci současné kulturní scény a soustředí se na aktuální podobu romantických tendencí ve výtvarném umění. Díla vystavujících autorek a autorů ale nemají charakter antropocénního umění, které se nás snaží varovat před nevyhnutelnou katastrofou. Přenášejí nás do světa, kde racionalitu střídá magie a bytosti, které se v tomto světě vyskytují, již nejsou lidskými kapitalisty drancujícími přírodu v honbě za nekončícím ziskem. Jsou novým, vnímavějším a citlivějším druhem, který žije v době, pro kterou fungují zákony jiné reality. Tomuto světu dominuje síla přírody, bezčasí, nadpřirozené jevy a magické rituály, pohádkové příběhy plné mytických hrdinů a kouzel, vrací se romantika, horor, dekadence či psychedelie. Zároveň nám ale někteří z vystavujících autorů naznačí určitou civilnější formu, kterou by se doposud výrazně dekorativní pojetí estetiky nového romantismu mohlo vydat.

Sólová výstava 
Clairvoyant Jakuba Hoška v Galerii Kostka představí výběr jeho prací za posledních cca 10 let. Hošek do své tvorby zahrnuje abstrahované či textové vizuální obtisky fenoménů a znaků vycházejících z městských subkultur, jejichž neustále se měnící formální jazyk transformuje do své vlastní malířské identity. Jako neustálý pozorovatel i aktér progresivních směrů stál Jakub Hošek zároveň v (nejen) českém kontextu na samém počátku nyní vlivného (mikro) trendu, který je nazýván novým romantismem či emo romantismem. Otevírací doba galerií:
pondělí–neděle 13:00–20:00 (není-li uvedeno jinak)
Vstup dobrovolný 

Informace pro návštěvníky*ice