Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Komentovaná prohlídka výstav Michele Gabrieleho a Lenky Glisníkové

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

26. 1. 19:00

V pátek 26. ledna vás zveme na komentovanou prohlídku výstav Walking Our Distance italského umělce Michele Gabrieleho a Moment of Seclusion Over the Horizon Lenky Glisníkové, se kterou se můžete potkat tento večer i osobně. Komentovanou prohlídku povede kurátor galerií MeetFactory Ján Gajdušek, v Kostce se k němu přidá autorka instalace Lenka Glisníková. Akce bude zároveň dernisáží - obě výstavy jsou k vidění už jen do neděle 28. ledna. 

Od 20:00 pak v prostorách hudebního sálu probíhá koncert Lunchmeat x MeetFactory: Ben Frost ft. Greg Kubacki & Tarik Barri AV live + Genpaff live. Vstupenky jsou v prodeji na našem webu. 


Výstava Walking Our Distance italského umělce Michele Gabrieleho představuje jeho nejaktuálnější tvorbu, v rámci které pokračuje v příběhové linii využívající mytologizované odkazy k drásavě smutné realitě předapokalyptického světa nápadně blízkého tomu, ve kterém žijeme. Pražská výstava navazuje na Gabrieleho expozici I see you repeating this, I warn you in the sweetest way, probíhající v galerii EACC ve španělské Valencii. Koncept obou expozic je postaven na textech básní, kde každý verš odhaluje část propojeného a vizualizovaného příběhu. Gabrieleho hyperrealistické sochy a objekty se zabývají otázkami současného postdigitálního světa a vytváří formy, které k nám promlouvají z nejisté reality budoucnosti, současně si ale tato díla zachovávají ironii a popkulturní retro estetiku filmových rekvizit hollywoodských filmů z 80. let 20. století.

Sólová výstava Lenky Glisníkové, aktuální laureátky Ceny Jindřicha Chalupeckého, představuje díla na pomezí 3D objektů a digitálního obrazu. Rozměrná dystopická instalace v Galerii Kostka evokuje hybridní entity strojů transformovaných do živých organismů. Tvorba Lenky Glisníkové, přestože se již výhradně jedná o tvorbu objektovou, má vždy přímou návaznost na dvojdimenzionální formu fotografie, z níž primárně vychází. Její díla připomínají přírodní či mimozemské objekty, jejichž části v podobě výstupků, prohlubní a boulí vystupují do prostoru. Některé se svým zjevem blíží pokrouceným větvím, jejichž povrch je však tvořen lesklým materiálem na pomezí biologického a strojového


Otevírací doba galerií:
pondělí–neděle 13:00–20:00 (není-li uvedeno jinak)
vstup dobrovolný