Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Komentovaná prohlídka výstav Time After Time a Pivot

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

5. 1. 19:00

Skupinovou výstavou Time After Time vás provede její kurátorka Zuzana Jakalová, která představí i výstavu Pivot rakouských umělců Roswithy Schuller a Markuse Hanakama. 

Vstup volný

Time After Time
Nietzscheho myšlenka o věčném návratu se stala úvodní myšlenkou knihy Milana Kundery Nesnesitelná lehkost bytí, se stala úvodní myšlenkou knihy Einsteinovy sny Alana Lightmana, se stala úvodní myšlenkou výstavy Time After Time. Čas plyne v nekonečném kruhu a všechno se donekonečna opakuje, dokonce i opakování se opakuje. Jsme přesvědčeni o jedinečnosti a neopakovatelnosti prožívaného momentu, netušíce, že jsme ho prožívali mnohokrát v minulosti a budeme ho prožívat znovu a znovu. Každé slovo bude opět vysloveno v téže souvislosti, každá věta nabere tentýž význam. Opakovaně donekonečna věříme v jedinečnost okamžiků, které zmizí navždy a nikdy se nevrátí. Donekonečna setrváváme v iluzi plynutí času. 

Vystavující umělci: Manon de Boer, Kara Rooney, Ben Landau, Cristina David, Martin Vongrej, Marie Lukáčová & Jakub Roček, Jaro Kyša, Viktor Frešo, Rona Stern, Khalifa Ababacar Dieng, András Cséfalvay, spolupráce: Jonathan Ravasz

Pivot 
Ve Vídni usazená umělecká dvojice Markus Hanakam a Roswitha Schuller se pohybuje převážně v oblasti videa, interaktivních počítačových aplikací, kresby nebo aplikovaných forem umění. V tajemně atmosférickém prostoru Galerie Kostka umělci představí nové video, které sice částečně odkazuje k historickým modelům zobrazování, ale je zároveň transformováno novými impulsy a utvářením divácké zkušenosti.