Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Konsekvence bizarnosti II - Matěj Samec vs. Jean Genet

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

21. 4. 21:00

Vražda ve Flatlandu vs. Un chant d'amour

Účinkují: Jana Pidrmanová a Matěj Samec

Un chant d 'amour
Jediné filmové dílo francouzského dramatika a spisovatele Jeana Geneta. Je jedním z prvních homoerotických snímků a pro svůj pornografický obsah bylo ve své době zakázáno. Jeho děj je zasazen do francouzského vězení, kde se vězeňská stráž těší voyuerstvím masturbujících vězňů. Můžeme také sledovat rodící se lásku mezi starším vězně alžírského typu a dvacetiletého mladíčka, jejichž cely sousedí. Třou se o zeď a skrze malou dírku ve stěně si pomocí trubičky předávají z plic do plic cigaretový kouř. Stěna, která je mezi nimi ani perzekuce ze strany vězeňské stráže nedokáže lásku mezi vězni překazit.

Vražda ve Flatlandu
je homoerotický příběh s prvky krimi. Odehrává se v automobilu, hotelu, na policejních i čerpacích stanicích či v sauně. Vypráví příběh herečky ve výslužbě a jejího syna, kteří cestují do tajemného maloměsta u moře, aby v něm prožili osudy svých veskrze nešťastných lásek. Citové neúspěchy obou dvou, které bohužel vyvrcholí smrtí matky a synovým osaměním, však nemohou ochromit ten nejkrásnější cit, který prožívají, totiž lásku mezi matkou a synem.

Jana Pidrmanová pochází z Františkových Lázní. Je členkou činohry Národního divadla. Vystupuje například jako Una v inscenaci Blackbird Davida Harrowera nebo jako Freya v nové inscenaci Barlettova Zemětřesení v Londýně.

Matěj Samec pochází z Karlových Varů. Pracuje jako dramaturg divadla MeetFactory. Od divadelní tvorby často uniká k samostatné práci v podobě psaní.

Vstupné dobrovolné.

Projekt byl podpořen grantem Nadace Život umělce.
Dramaturgie cyklu: Dominika Andrašková. Více informací: http://www.meetfactory.cz/cs/program/ostatni/meetacademy