Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

KIT REISCH / "VEM MĚ SEBOU" / "TAKE ME WITH YOU"

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

28. 10. - 21. 11. 2010

Kit Reisch “Vem mě sebou”  Americký autor – momentálně také rezident ateliérového programu MeetFactory – je „figuralistou“, který však svoje postavy před diváky rafinovaně skrývá. Kit Reisch vytváří polo-oživlé sochy – jakési kinetické figuríny - portréty různě zasažených bytostí a tvorů.  Ty jsou ukryté do forem a objektů určených spíše pro neživé předměty, než pro lidské tělo. Bedny a obaly tak částečně zakrývají tvář portrétovaného, ale paradoxně odkrývají jiné tělesné orgány a části, které na postavu prozrazují různá tajemství. 

Fotodokumentace 
VÝSTAVA v Galerii Kostka:  28.10.2010 – 13.11.2010 Kit Reisch “Take me with you / Vem mě sebou” Vernisáž 28.10.2010 o 18.00  Americký autor – momentálně také rezident ateliérového programu MeetFactory – je „figuralistou“, který však svoje postavy před diváky rafinovaně skrývá. Kit Reisch vytváří polo-oživlé sochy – jakési kinetické figuríny - portréty různě zasažených bytostí a tvorů.  Ty jsou ukryté do forem a objektů určených spíše pro neživé předměty, než pro lidské tělo. Bedny a obaly tak částečně zakrývají tvář portrétovaného, ale paradoxně odkrývají jiné tělesné orgány a části, které na postavu prozrazují různá tajemství.

 
Autor Kit Reisch: Mám slabost pro kombinaci skutečných objektů s neskutečným kontextem. Skrze instalaci, objekty a digitální média chci vytvářet důvěryhodnou no přece naší realitě vzdálenou skutečnost. Oscilace mezi skutečným prostorem a tušeným je demokratický způsob jak divákovi předkládat vymyšlený svět. Moje aktuální práce v MeetFactory v Praze se opírá o tvar kontejneru, který používám pro metaforu kulturní asimilace.  Jako v Praze žijící Američan se pokouším pracovat s vlastní zkušenosti cizince, která je pro mne odrazovým můstkem. Dead Me (Mrtvý já) je simulakrum mého vlastního těla, které tím, že bylo přesunuto do kulturně vzdáleného prostředí Prahy prožilo blíže neurčitou nehodu. Jednou z vhodných možností jak vytvořit dvě reality – fiktivní a plastickou – je experimentovat a hledat kam až se dá zajít, aby se forma stala nerozpoznatelná. Líbí se mi pohybovat se na hraně mezi rozpoznáním a vyvrácením.   Pro více informací: Dušan Zahoranský – kurátor, dusan@meetfactory.cz Lucie Šplíchalová lucie@meetfactory.cz +420 604 150 078 www.meetfactory.cz   MeetFactory – International center of contemporary artPlatform for meeting of the arts and creative groups. In the former factory run gallery spaces, theater, music, film club, studios, library and resident studios. MeetFactory is supported by the capital city of Prague (5.5 mil Czk).