Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Květináč

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

26. 7. 12:00 - 17:00

Jak se dostat do MeetFactory?
Kvůli rekonstrukci tramvajové trati je nejvhodnější se dopravit na zastávku Lihovar náhradní autobusovou dopravou x12 ze stanice Na Knížecí.

 

Tak dlouho jsme si tady mezi sebou v továrně vyměňovali kytky a řešili jejich pěstování, až jsme si řekli, že by bylo fajn si je vyměňovat a řešit je i s vámi. Po tradičních Blešácích s oblečením na scénu přichází oficiální první Květináč. 

Program:
prodejní stánky s hrnkovými i řezanými květinami
veřejný swap květinových řízků
stánek s knihami s botanickou tematikou od Artmapy
workshop pletení věnečků s Verbaskum
workshop pro děti v galerii
DJ Miloš Hroch a jeho symfonie pro tchýnin jazyk

Vstup zdarma

 

Koho na Květináči potkáte a co se bude dít? 
Spoustu pokojových hrnkových květin si můžete koupit od Dej mi pokojovku. Chlorofyl na Květináči nabídne doma vypěstované #babyplants a kousky, které letos zachránily před likvidací. Vázané kytice a věnce si můžete koupit od Divokého kvítí. Na workshopu, který pořádá Verbaskum se můžete zdarma naučit vázání věnečků. Knihy s tématikou květin bude na místě prodávat knihkupectví Artmap. A čeká nás toho mnohem víc. ... 

Od 14:00 proběhne pro (nejen) děti workshop nazvaný Tajemné pokojovky. Workshop je zdarma a je inspirovaný probíhající výstavou Spiritualities: Three Contemporary Portrayales of Transcendence and Beliefs. 
Máte doma v pokojíčku živou rostlinu v květináči? Jak taková rostlinka vypadá? Co všechno potřebuje k životu? Mluví s vámi vaše pokojovka? Zkusíme si o nich povídat a potom vytvořit jejich obrázek. Společně si vyzkoušíme zajímavou techniku maskování papíru a jeho odkrývání vodovými barvami. Námětem nám budou pokojové rostliny, jejich tvary a barvy a také jejich život. Přijďte si vytvořit tajemné kresby voskem, které potom štětcem odhalíme

 


 

Prodejci: 
Chcete na Květináči prodávat? Napište Evě na fleamarket@meetfactory.cz a přidejte pár slov či fotek, co byste chtěli prodávat. Do předmětu emailu napište "KVETINAC"
 

Výměna květin je zdarma.