Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Letní kino: Červená želva

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

19. 6. 21:30

Legendární animovaná robinzonáda znovu v kinech! Magický filmový sen o životě člověka, koloběhu přírody a těch nejzákladnějších hodnotách. Hluboká a filozofická poéma vyprávěná beze slov. Debut tehdy šedesátiletého Michaëla Dudoka de Wita, který zaštítilo legendární studio Ghibli. Příběh o sebepoznání, lásce, rodičovství i střídání generací a jednom trosečníkovi na tropickém ostrově, obydleném želvami, kraby a ptáky, je zároveň univerzálním příběhem všech zásadních okamžiků v životě člověka.


Červená želva

Animovaný / Fantasy
Francie / Belgie / Japonsko, 2016, 80 min

Vstup zdarma


Letní kino MeetFactory se ve své dvanácté sezóně vrací na dvorek za smíchovskou továrnou

Filmový program sezóny, který nese podtitul Save The World, byl sestaven pod dramaturgickou taktovkou Jana Jílka, programového ředitele Asociace českých filmových klubů a Letní filmové školy v Uherském Hradišti.

​„Aktivizační síla kinematografie je obrovská. V letošním filmovém cyklu se společně vydáme na fascinující exkurzi do minulosti, současnosti i budoucnosti, pohladíme témata jako jsou odvěká síla vody, úskalí antropocénu, klimatická krize, migrace či konec naší planety. Nečekejte však vousatost, školometství, patos či prázdný aktivismus. Přemýšlením o našem světě a jeho možnou záchranou vás provedou mistři jako Ken Loach, Lars von Trier či Agnieszka Hollandová, chybět nebude smršť žánrů ani humor.“