Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Letní kino: Chlapec a volavka

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

3. 7. 21:30

Bohužel jsme kvůli nepřízni počasí nuceni zrušit dnešní projekci. Moc se omlouváme za komplikace takto na poslední chvíli. 

 


Poslední dílo japonského mistra animace Hajaa Mijazakiho, který nás se svým Studiem Ghibli již mnohokrát zavedl za hranice fantazie a snů v kultovních snímcích jako Můj soused Totoro, Cesta do fantazie nebo Princezna Mononoke

Dospívající chlapec Mahito se s tatínkem přestěhuje na venkovské sídlo daleko od hektického Tokia. V novém domově se seznámí se svéráznou mluvící volavkou, která ho láká k prozkoumání záhadné opuštěné věže. V ní Mahito objeví magický svět, jemuž vládne tajemný stařec. Na cestě za poznáním se potká se statečnou dívkou Himi, armádou papoušků i roztomilými stvořeními Warawara.


Chlapec a volavka​

Animovaný / Dobrodružný / Akční / Fantasy
Japonsko, 2023, 125 min

Vstup zdarma
Free Entry / English subtitles


Letní kino MeetFactory se ve své dvanácté sezóně vrací na dvorek za smíchovskou továrnou 

Filmový program sezóny, který nese podtitul Save The World, byl sestaven pod dramaturgickou taktovkou Jana Jílka, programového ředitele Asociace českých filmových klubů a Letní filmové školy v Uherském Hradišti.

​„Aktivizační síla kinematografie je obrovská. V letošním filmovém cyklu se společně vydáme na fascinující exkurzi do minulosti, současnosti i budoucnosti, pohladíme témata jako jsou odvěká síla vody, úskalí antropocénu, klimatická krize, migrace či konec naší planety. Nečekejte však vousatost, školometství, patos či prázdný aktivismus. Přemýšlením o našem světě a jeho možnou záchranou vás provedou mistři jako Ken Loach, Lars von Trier či Agnieszka Hollandová, chybět nebude smršť žánrů ani humor.“