Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Letní kino: Jiříkovo vidění

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

17. 7. 21:30

Fyzik Jiří Svoboda má dokonalý plán, jak zachránit planetu v době exponenciálně sílící klimatické krize. Nikdo jej ale neposlouchá. Kromě dcery Marty, která bere do ruky kameru a snaží se prostřednictvím dokumentárního filmu humorně i vážně zachytit jeho záslužný a zároveň tak trochu donkichotský boj.


Jiříkovo vidění ​

Dokumentární
Česko / Slovensko, 2023, 77 min

Vstup zdarma
​Free Entry / English subtitles


Letní kino MeetFactory se ve své dvanácté sezóně vrací na dvorek za smíchovskou továrnou 

Filmový program sezóny, který nese podtitul Save The World, byl sestaven pod dramaturgickou taktovkou Jana Jílka, programového ředitele Asociace českých filmových klubů a Letní filmové školy v Uherském Hradišti.

​„Aktivizační síla kinematografie je obrovská. V letošním filmovém cyklu se společně vydáme na fascinující exkurzi do minulosti, současnosti i budoucnosti, pohladíme témata jako jsou odvěká síla vody, úskalí antropocénu, klimatická krize, migrace či konec naší planety. Nečekejte však vousatost, školometství, patos či prázdný aktivismus. Přemýšlením o našem světě a jeho možnou záchranou vás provedou mistři jako Ken Loach, Lars von Trier či Agnieszka Hollandová, chybět nebude smršť žánrů ani humor.“