Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Letní kino Zeď: Belle

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

24. 8. 20:30

Plachá dívka Suzu se ve virtuálním světě 🅄 mění v milovanou a davy ovládající zpěvačku Belle. Nové anime z dílny soudobého mistra tohoto žánru Mamoru Hosody je propracovaným gesamtkunstwerkem spojujícím ožehavá témata (rodinné trauma, dospívání, internet, virtuální světy) s fascinující obrazovou složkou. Variace na klasický pohádkový narativ Krásky a zvířete představuje právě „ten“ animovaný film, který letos určitě musíte vidět!

Belle
Animovaný / Fantasy
Japonsko, 2021, 122 min

Vstup zdarma ✳️ Free Entry 


Jubilejní desátá edice letního kina ve smíchovské továrně se vrací na stěnu bývalé Galerie Zeď. Letošní filmový program byl sestaven pod dramaturgickou taktovkou Jana Jílka, programového ředitele Asociace českých filmových klubů a Letní filmové školy v Uherském Hradišti.

​Co mají společného padlá jeptiška Benedetta, anarchistické duo Marie a Marie, Lady Di, hvězda virtuálního světa Belle či laskavá Amelie z pařížské čtvrti Montmartre? Jsou to ženy s velkým Ž, ženy s epickými příběhy, filmové hrdinky par excellence a také naše průvodkyně letošním Letním kinem Zeď v MeetFactory. „Společně budeme obdivovat ženskou energii, ostrovtip, něhu a bezmeznou sílu a na konci všichni do jednoho hrdě zvoláme: I'm a woman, baby!