Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Letní kino Zeď: Chci tě, jestli to dokážeš| Zrušeno

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

2. 8. 20:30

Projekce byla zrušena z důvodu nepříznivého počasí.

Tělo po obrně, připoutané na lůžko, i přesto toužící po fyzické blízkosti. Chci tě, jestli to dokážeš je dojemný příběh o houževnatosti, nezlomném optimismu a potřebě lidské blízkosti, dokument o překonávání vlastních hranic a tělesnosti, které se nikdo z nás nemůže vyhnout…

​Osud k osmadvacetileté Janě nebyl dvakrát laskavý. Po obrně je zdánlivě zcela závislá na pomoci svých blízkých, kteří mají ale sami dost vlastních starostí, její matka Martina se potýká se složitou sociální situací a alkoholem, sestra Kateřina je nevidomá. Film Dagmar Smržové tvoří autentickou, vášnivou a vtipnou mozaiku různorodých lidských typů, které spojuje touha po lásce a přijetí.


Chci tě, jestli to dokážeš​

Dokumentární
Česko, 2019, 84 min​

Vstup zdarma


Letní kino ve smíchovské továrně se vrací na stěnu bývalé Galerie Zeď!

Filmový program jedenáctého ročníku letního kina MeetFactory s podtitulem Tělo jako důkaz byl sestaven pod dramaturgickou taktovkou Jana Jílka, programového ředitele Asociace českých filmových klubů a Letní filmové školy v Uherském Hradišti. Společně se během 12 projekcí vydáme na dobrodružnou a fascinující cestu po lidských tělech. Po tělech prorostlých s kovem, po tělech zkoumajících limity (ne)možného, po tělech sešněrovaných konvencemi i po pomyslném duchovním těle Ježíše Krista. Průvodci na naší cestě budou Darren Aronofsky, Ulrich Seidl, Sebastián Lelio či Małgorzata Szumowská.