Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Letní kino Zeď: Muréna | Předpremiéra

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

8. 6. 21:30

Julija zažije jedno horké a podivuhodné léto, které ji natrvalo změní život. Film chorvatské režisérky Antonety Alamat Kusijanovic, který v Cannes získal cenu pro nejlepší debut, vyniká pronikavým stylem, precizní charakterovou studií a dokonale zachycenou atmosférou přelomového léta. Film o tom, co je nad hladinou i pod hladinou. Letní romance s rybářskými háčky zarytými pod kůži. Uvádíme v exkluzivní předpremiéře!

Muréna
Drama
Chorvatsko / Brazílie / USA / Slovinsko, 2021, 92 min

Vstup zdarma ⚓


Jubilejní desátá edice letního kina ve smíchovské továrně se vrací na stěnu bývalé Galerie Zeď. Letošní filmový program byl sestaven pod dramaturgickou taktovkou Jana Jílka, programového ředitele Asociace českých filmových klubů a Letní filmové školy v Uherském Hradišti.

​Co mají společného padlá jeptiška Benedetta, anarchistické duo Marie a Marie, Lady Di, hvězda virtuálního světa Belle či laskavá Amelie z pařížské čtvrti Montmartre? Jsou to ženy s velkým Ž, ženy s epickými příběhy, filmové hrdinky par excellence a také naše průvodkyně letošním Letním kinem Zeď v MeetFactory. „Společně budeme obdivovat ženskou energii, ostrovtip, něhu a bezmeznou sílu a na konci všichni do jednoho hrdě zvoláme: I'm a woman, baby!