Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Letní kino Zeď: Sedmikrásky

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

22. 6. 21:30

Zkažená Marie a zkažená Marie ve zkaženém světě: nikdo nic nechápe — nikdo NÁS nechápe.

Groteskní moralita Sedmikrásky je vrcholným dílem první dámy naší kinematografie Věry Chytilové. Nadčasový příběh o nekonečných střetech ženského a mužského světa je plný humoru, absurdity, subverze a vizuálních experimentů. Však pohoršený bolševický poslanec Pružinec tehdy málem vyletěl z kůže… Nová digitálně restaurovaná kopie.

Sedmikrásky
Experimentální / Komedie / Drama / Podobenství Československo, 1966, 73 min

Vstup zdarma 🌼​


Jubilejní desátá edice letního kina ve smíchovské továrně se vrací na stěnu bývalé Galerie Zeď. Letošní filmový program byl sestaven pod dramaturgickou taktovkou Jana Jílka, programového ředitele Asociace českých filmových klubů a Letní filmové školy v Uherském Hradišti.

​Co mají společného padlá jeptiška Benedetta, anarchistické duo Marie a Marie, Lady Di, hvězda virtuálního světa Belle či laskavá Amelie z pařížské čtvrti Montmartre? Jsou to ženy s velkým Ž, ženy s epickými příběhy, filmové hrdinky par excellence a také naše průvodkyně letošním Letním kinem Zeď v MeetFactory. „Společně budeme obdivovat ženskou energii, ostrovtip, něhu a bezmeznou sílu a na konci všichni do jednoho hrdě zvoláme: I'm a woman, baby!