Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Letní kino Zeď: Velryba

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

19. 7. 21:30

Od Černé labutě k Velrybě, od hbitých baletek k morbidně obéznímu tělu osamělého učitele Charlieho, který si přes svých 270 kilo hledá cestu ke své dceři Ellie. Režisér Darren Aronofsky natočil hluboce lidský snímek o přijetí sebe sama, v němž v hereckém comebacku desetiletí exceluje Brendan Fraser.

Hlavní protagonista Charlie se pod tíhou vlastních traumat jen složitě vyrovnává s minulostí, stresové situace řeší přejídáním, avšak na půdorysu svého třípokojového bytu je majákem dobra pro sebe i své okolí. Komorní psychologické drama umně balancující na hraně sentimentu. Na Zdi smíchovské továrny ve středu 19. července.Velryba

Drama
USA, 2022, 117 min

Vstup zdarma


Letní kino ve smíchovské továrně se vrací na stěnu bývalé Galerie Zeď!

Filmový program jedenáctého ročníku letního kina MeetFactory s podtitulem Tělo jako důkaz byl sestaven pod dramaturgickou taktovkou Jana Jílka, programového ředitele Asociace českých filmových klubů a Letní filmové školy v Uherském Hradišti. Společně se během 12 projekcí vydáme na dobrodružnou a fascinující cestu po lidských tělech. Po tělech prorostlých s kovem, po tělech zkoumajících limity (ne)možného, po tělech sešněrovaných konvencemi i po pomyslném duchovním těle Ježíše Krista. Průvodci na naší cestě budou Darren Aronofsky, Ulrich Seidl, Sebastián Lelio či Małgorzata Szumowská.