Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

LIGHT SLOWING DARKFEST 2011

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

20. 4. 19:00

„Light Slowing Darkfest 2011“

GOD IS AN ASTRONAUT (ir)
TODAY IS THE DAY (usa)
SOILENT GREEN (usa)
RWAKE (usa)
DRAGGED INTO SUNLIGHT (uk)

Festival se zavádějící(?) zkratkou „LSD Fest“ se uskuteční 20. dubna v prostorech smíchovského prostoru MeetFactory. Jedinečný nebude pouze tím, že se jedná o jeho první a poslední ročník, ale především svým line-upem, který v sobě skrývá šest nadmíru zajímavých kapel v čele irskou post-rockovou senzací GOD IS AN ASTRONAUT, noise-corovými Američany TODAY IS THE DAY, jejich krajany v podobě kapel SOILENT GREEN, RWAKE a v neposlední řadě britskými blackery DRAGGED INTO SUNLIGHT.

Celá akce vznikla spojením tří, na sobě nijak nezávislých, turné a finálním produktem je právě tento jednodenní minifestival, který nabízí svým návštěvníkům shlédnout hned šestici špičkových hudebních formací během jednoho dne. „LSD Fest“ bude probíhat na dvou pódiích v prostorách klubu Meet Factory, vstupenky na tento koncert jsou k dostání ve všech běžných předprodejních sítích. Bližší informace naleznete na webu www.obscure.cz.

Irové GOD IS AN ASTRONAUT již nejsou onou vycházející hvězdou nabité ostrovní post-rockové hudební scény. GOD IS AN ASTRONAUT jsou již bezpochyby jednou z největších kapel, která se během pouhých několika let dostala až na samou špičku daného žánru a to nejen na Ostrovech, nýbrž i v Evropě a v zámoří. 
Tříčlenná formace ve složení bratrů Torstena a Nielse Kinsellů a Lloyda Hanneyho debutovala albem „The End of the Beginning“ a od této doby se počítá jejich raketový vzestup, který nepolevuje ani s aktuálním albem „Age of the Fifth Sun“. Již na jejich minulých koncertech v Praze bylo vidět, že s kapelou se ztotožňují také stovky tuzemských fanoušků. Jejich plánovaný koncert v rámci „LSD Festu“ by měl proto zaznamenat dosud největší návštěvnický ohlas.

Dalším výrazným účastníkem festivalu budou američtí podivíni TODAY IS THE DAY, aneb kapela soustředěná kolem hlavního mozku, kytaristy a producenta Steva Austina. Jejich hudba získala přízviska jako „šílená, zběsilá nebo bolestná“. Ve skutečnosti se jedná o originální směs hardcoru, metalu, noise rocku, to vše podáno ve změti disharmonických akordů, nervní atmosféry a hysterického řevu vokalisty. Dodejme ještě, že kapela momentálně pracuje na nástupci posledního alba „Axis of Eden“

.Jako další se představí další američtí zástupci v podobě grind/sludge metalových SOILENT GREEN, dalších zámořských sludge metalismů RWAKE a výčet uzavírají britští down-tempo/black metaloví DRAGGED INTO SUNLIGHT.

Související linky:
www.myspace.com / godisanastronaut 
www.myspace.com / todayistheday 
www.obscure.cz

Doors: 18:30

Stage: 19:00

LINE UP19:00 Dragged Into Sunlight
20:00 Rwake
21:00 Soilent Green
22:00 Today Is The Day
23:00 God Is An Astronaut
 

Vstupenky:

Předprodej / Pre-sale: 450 CZK + poplatky/ fees at Ticketpro Ticketstream
Na místě / door: 490 CZK