Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Live Nation: Joost Klein• Přesunuto do Archy+

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

10. 3. 20:00

Koncert byl přesunut do Archy+.

 

— text pořadatele ​—

Vycházející holandská hvězda Joost Klein míří poprvé do ČR! Účastník letošní soutěž Eurovize předvede svůj jedinečný hudební styl, ve kterém se prolíná hardcore hardbass/drumnbass po mainstream pop, rap s poetickými texty o osobních trápeních a psychických výzvách.

Joost Klein je 26letý performer, spisovatel a umělec. Jeho energický styl spojuje prvky mainstreamového popu s veselým hardcorem a punkem. Je oceňován za své poetické texty v kombinaci s chytlavými beaty, které vystihují ducha mládí. Ve svých písních mluví o svém osobním trápení, například o ztrátě rodičů v mladém věku, a otevřeně hovoří o svých psychických problémech. Smutek proměňuje v nadšení s poselstvím, že všichni jsme lidé. "Je to v pořádku: nikdo z nás není v pořádku".

Na soutěži Eurovize reprezentuje Nizozemsko s písní Europapa, která je poctou jeho otci. Prostřednictvím písně ukazuje, že neexistují žádné limity, pokud si chcete splnit své sny a vyprávět svůj příběh. Europapa je bláznivou směsicí nostalgie, melancholie a štěstí, podanou s poetickým textem a chytlavými beaty, kterými se Joost proslavil. "Europapa je o sirotkovi, který cestuje po Evropě (a dále), aby našel sám sebe a vyprávěl svůj příběh," vysvětluje Joost. "Zpočátku ho lidé nepoznávají, ale on se dál chopí každé příležitosti, aby se zviditelnil. 'Europapa' je poctou mému otci. Když mě vychovával, předal mi expanzivní pohled na svět."

V nizozemském a belgickém koncertním okruhu je Joost známý svými legendárními vystoupeními na festivalech jako Lowlands, Pinkpop a Pukkelpop. Loni v listopadu odehrál dva vyprodané koncerty v amsterdamském AFAS Live s kapacitou 6 000 diváků. Nedávno získal prestižní cenu Popprijs 2023, která se v Nizozemsku každoročně uděluje kapele nebo umělci, který v daném roce nejvíce ovlivnil nizozemskou pop music. Joostova fanouškovská základna se rozrůstá i v zahraničí. V Belgii vystoupil ve vyprodané Lotto Areně v Antverpách. V létě loňského roku se Joost stal v Německu hitem číslo 1 s písní "Friesenjung", která od té doby zaznamenala více než 100 milionů streamů po celém světě a získala ocenění "Nejlepší píseň" v německých rozhlasových cenách 1LIVE Krone. Kromě toho se jeho skladby hojně vysílají v éteru a jeho fanouškovská základna roste ve Švýcarsku, Rakousku, Švédsku, Velké Británii, Polsku, Itálii a na Ukrajině. Joostovo vůbec první evropské turné v únoru 2024, které se uskutečnilo v Německu, Švýcarsku a Rakousku, bylo vyprodáno a on se už nemůže dočkat, až v roce 2025 vyjede se svou větší show na ještě větší turné!

Vstupenky:
​v předprodeji od 14. 5. 2024 
690 Kč v sítích Ticketmaster a GoOut

Koncert pořádá Live Nation, v případě dotazů se obracejte na info@livenation.cz​.