Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

LUNCHMEAT FESTIVAL

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

24. 3. 20:00

Lunchmeat festival 2012: hudebník a vizualista v organickém spojení, obraz a zvuk jako rovnocenné jednotky

Lunchmeat, přehlídka progresivní elektronické hudby a vizuálního umění, se překlápí do třetího ročníku své existence. Stejně jako během předešlých dvou let se mezi 8. a 24. březnem Praha, respektive její veřejný prostor a prostory galerie NoD, kina Bio Oko a Meetfactory, stanou průsečíkem tvorby kvalitních hudebníků a vizualistů z různých koutů Evropy i z České republiky. Skotský hudebník a teoretik Steve Goodman aka Kode 9 (Hyperdub), Hecq (Hymen Records), DMX Krew (Rephlex) nebo britské duo Author (Tectonic), to jsou výrazná jména vystupujících hudebníků. Z vizuálních umělců je to pak například Španělka Alba G. Corral, české uskupení Spam ve složení Vladimir 518 a David Vrbík nebo londýnská umělkyně Florence To, která své vystoupení připraví v rámci předcházející dvoutýdenní rezidence.

Rezidence s vizuálním ale i hudebním výstupem

Letos Lunchmeat nehostí v rezidenci jen vizuálního umělce, poprvé na rezidentní pobyt přijede i nadčasový hudebník a sound-designer, Němec Ben Lukas Boysen s pseudonymem Hecq. Vznikne tak nejen vizuální ale i hudební tvorba určená právě pro návštěvníky festivalu Lunchmeat přítomné v sobotu 24.3. v Meetfactory.

Kode 9 v pátek i v sobotu

Účast zakladatele dubstepového labelu Hyperdub, duchovního otce dubstepové sonic generation a hudebního teoretika Stevea Goodmana vystupujícího pod jménem Kode 9 je festivalovou perličkou. Ve spolupráci s berlínským duem vizuálních umělců MFO představí Kode 9 v kině Bio Oko projekt Her Ghost. Ten vzdává hold klasickému sci-fi filmu "La Jetée" francouzského režiséra Chrise Markera. Goodmanova účast na Lunchmeat festivalu páteční session v Biu Oko ale nekončí. Jeho dj set bude součástí dubstepové Very Foreign Affairs Stage i v rámci programu sobotní Meetfactory.

Zvuková sestava Sonic Spa s nulovou vizualizací

Dubstepová stage bude ozvučená systémem Sonic Spa, zvukovou sestavou, která je v současné době tím nejlepším, co lze v České republice vůbec složit. Tento fakt by mohl být zaslouženou odměnou "srdcařům“, kteří o patřičné vrnivé base doposud jen snili nebo si ji jezdili poslechnout a prožít za hranice. Plný zvuk se bude odehrávat za nulové vizualizace, sluchová stimulace se tak ideálně stane doslova sonickou koupelí...
Veřejný prostor ožije už dva týdny dopředu, warm-up bude probíhat v Brně i v Praze
Doprovodný program festivalu začíná už ve čtvrtek 8. března, kdy se pod taktovkou českých ilustrátorů uskuteční první ze série sedmi projekcí ve veřejném prostoru. Ty se budou odehrávat na různých místech v Praze až do dvou hlavních festivalových dnů. Kromě projekcí je součástí doprovodného programu i warm-up party v brněnském klubu Sklenick 16.března a vernisáž instalace Glyph, která proběhne 19. března v galerii NoD.

Red Bull Music Academy

Krátce po zkončení Lunchmeat Festivalu končí i aplikační fáze na Red Bull Music Academy, která se letos koná v New Yorku. Nabídka té nejlepší praxe ve 14ti denní stáži je otevřena všem vám, kdo se zabýváte hudbou. Přihlašte se!

Více informací: www.lunchmeat.cz/
poslouchej.net/17723-Tyden-s-Lunchmeat-Festivalem.htm

l
Otevření sálu: 20.00

Line Up:24/3 - MeetFactory

Hlavní Stage:20:00 DJ
21:00 Nikka + Alba G. Corral (es)
22:00 Opuka (cz)
23:00 Incite (de)
00:00 Hecq (de) + Florence To (uk)
01:30 DMX Krew (uk) + Spam (cz)
03:00 Bleepstreet label showcase (de)
the end ??
Very Foreign Affairs dubstep stage:22:00 Yukimura (cz)
23:30 Codeshift (uk)
01:00 Author (uk)
02:00 Kode9 (uk)
03:00 E.S.P. (cz)
04:30 Priapus (cz)

Vstupenky
Sobota v MeetFactory: předprodej za 290 Kč + poplatky zde // ma místě 390 Kč 
Festival pass na 2 dny (Pá a Sob): 500 Kč + poplatky předprodejních sítí