Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Květnový program MeetF Academy

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

1. 5. - 31. 5. 2016

2., 9. a 16. 5. / VEČERNÍ KRESLENÍ (19:00-22:00)
Kresba tužkou, uhlem, rudkou atd., dle modelu / akt / figura / vytvoření zátiší s modelkou. Odborné vedení: Filip Černý, Jan Slovenčík.  

6. a 13. 5. / MALBA (Základy malby)

Teorie barev, skladba obrazu, akryl, kombinované techniky. Studium malířských technik dle pokročilosti studenta a témat. Přes uvolňovací cvičení a míchání barev se dostaneme k problematice barevného prostoru, barevné plochy a hmoty. Odborné vedení: Aldin Popaja.  

7. 5. / SOCHA (Socha za jeden den)

Dle vlastní inspirace, návrhu, hnutí mysli, emocionálního přepětí je možné tvořit sochu, objekt, plastiku. Pod odborným vedením Jana Slovenčíka budete komponovat vlastní kompozice z předem vybraného, materiálu, který si přinesete. Krátkodobá instalace práce v prostoru MeetFactory.  

7.-8. 5. / SOCHA (Socha za dva dny
)

Dle vlastní inspirace, návrhu, hnutí mysli, emocionálního přepětí je možné tvořit sochu, objekt, plastiku. Pod odborným vedením Jana Slovenčíka budete komponovat vlastní kompozice z předem vybraného, materiálu, který si přinesete. Krátkodobá instalace práce v prostoru MeetFactory.  

14. 5. / MALBA (Olejomalba)

Celodenní dílna olejomalby, proces tvorby obrazu od vypínání plátna až po klasické malování ve vrstvách. Tištěné předlohy s sebou (možnost vybrat z předloh v ateliéru). Náplň dílny: stlučení rámu, napnutí plátna na rám, seznámení s materiály a pomůckami k malbě: štětce, pigmenty media a další, kresba, imprimitura, podmalba a malba, malování ve vrstvách, lazurní í a pastózní malování. Pod odborným vedením Aldina Popaji.  

13.-15.  5. / PLENÉR / MALBA / KRESBA

Křivoklát malebný, tajemný, krásný a inspirativní. Tak jako „Mařákovci se vydáme křivoklátskou krajinou, se skicákem a tužkou či uhlem, nebo malířskými štaflemi a plátnem. Krajinomalířská víkendová speciálka, na plenéru se budete interesovat kresbou, lavírovanou kresbou a akvarelem, můžete dojít k až k malbě olejovými nebo akrylovými barvami na plátno. Spartánské ubytování, dvě noci, přímo na hradě Křivoklát. Pod odborným vedením Filipa Černého, Aldina Popaji a Jana Slovenčíka.  

17. 5. / PŘEDNÁŠKY (DĚJINY UMĚNÍ 20. STOLETÍ - Adriena Primusová)
 
Kapitola z dějin umění 20. století / Umění v USA po I. světové válce / část druhá.
 

18. 5. / KONZULTACE / Kurt Gebauer (závěr semestru)

Chcete se o své tvorbě něco dozvědět, posunout se dál, diskutovat nad tím, co děláte? Přineste svoje desky s volnou tvorbou, kresbami a dalšími pracemi, které chcete konzultovat. Portfolio s Vámi rozebere významný umělec, emeritní profesor na VŠUP v Praze Prof. ak. soch. Kurt Gebauer.  

ZIMNÍ SEMESTR / ZÁPIS DO STUDIA MEETF ACADEMY / KRESBA / MALBA / SOCHA / DÍLNY

Zápis do studia na zimní semestr 2016/17 bude probíhat od 1. do 14. 9., vstupní pohovor pak proběhne ve čtvrtek 15. 9. 2016 / 16:00–20:00. Výuka začíná 19. 9. 2016 dle rozvrhu jednotlivých ateliérů. Program studia MFA na ZS bude zveřejněn na konci srpna.

Více informací o programu MeetF Academy najdete ZDE.