Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

MEETFACTORY / ENTER 4

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

18. 4. - 25. 4. 2010

Portugalský experimentátor Rudolfo Quintas, představí v MeetFactory svou instalaci „Things to Burn“ (2009) a performanci „Burning the Sound“ (2008), za kterou obdržel zvláštní cenu poroty na letošním berlínském festivalu Transmediale. „Ve svých instalacích často vyžaduji interakci s návštěvníky. U „Things to Burn“ je jejich úkolem zapalovat figurativní objekty. Na základě nově vzniklých ohořelých tvarů pak pomocí speciální snímací techniky vznikají nové 3D digitální objekty. Účastníci mé instalace tak vlastně používají oheň z obyčejné sirky jako aktivní rozhraní pro ovládání počítače,“ popisuje svou originální instalaci mladý Portugalec.

 
Dalším projektem, který budete mít možnost v MeetFactory vidět je experimentální instalace a videoprezentace „Warden Sprite“ německého autora Jana-Petera E.R. Sonntaga, založená na vynálezech a myšlenkách Nikoly Tesly, Selima Lemströma a současných objevech NASA a ESA pro výzkum SPRITES – tranzitních světelných událostí mezi tropo-a ionosférou – a jejich radiální ozvěny v extrémních přírodních dlouho-frekvenčních elektromagnetických vlnách.Jan-Peter Sonntag se chystá transformovat živé atmosférické plazma dat do vzduchu modulovaného ultrazvukem, dále vytvoří vysokofrekvenční elektrické AC-pole v prostoru, který rozžehne fluorescenční tuby.Nejnovější projekt .„Warden Sprite“ berlínského umělce Jan-Petera Sonntaga je součástí jeho dlouholetého projektu-laboratoře SonArc, o které se dočtete na webu:  www.sonarc-ion.de

Posledním členem trojice umělců, experimentujících s vlastnostmi světla je mladý český umělec Štěpán Kleník a jeho projekt SKETCH WALL: PHOTOLUMINESCENCE BOARD. Kleník je ovlivněn vlastním zájmem o fenomén fotoluminiscenčních a fluorescentních materiálů. Tyto materiály (PTL-fotoluminiscenční) potřebují minimum energie k vlastnímu záření. Jsou to v podstatě akumulační oslňující samo-nabíjecí baterie.Divák instalace shlédne fluorescenční stěnu, na kterou bude mít možnost světlem ze speciální baterky malovat.

 V rámci vernisáže vystoupí indonéský performer Venzha Christ. Jeho projekt nese názevCHRONICLE_THERAPY!. Christ zkoumá elektromagnetické spektrum. Kromě televize, rádia a signálu mobilního telefonu i všechny ostatní elektronické přístroje vysílají, jsou ovlivňovány a mohou být ovlivněni elektromagnetickými signály. Totéž platí i pro člověka a ostatní živé bytosti: jsme neustále ponořeni do elektromagnetického spektra, jemuž se musíme přizpůsobovat.