Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

MEETFACTORY / KOMIKSFEST! 2010 MOKI, AMANITA DESIGN

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

30. 10. - 21. 11. 2010

MeetFactory se letos stala místem, kde se uskuteční letošní ročník KOMIKSFEST! 2010. Výstava německé výtvarnice MOKI bude doplněna o prohlídku dvou nejvlivnějších pražských graficko designérských značek známých ve sféře komiksu a počítačových her: Amanita Design a DRAWetc.

Moki se představí kresbami vyznačujícími se fantazijním rukopisem plným postav a detailů a vstupem do prostorů industriální galerie MeetFactory. Program galerie doplní obvyklý pestrý doprovodný program festivalu ve všech prezentačních prostorách MeetFactory.

Otevřeno: denně od 15:00 do 20:0030.10.2010 / sobota / 19-24 hod. / MeetFactory                 KOMIKSFEST! 2010 open party                Slavnostní zahájení 5. ročníku mezinárodního komiksového festivalu.                Vernisáž tří výstav: Moki (D), Amanita Design a DRAWetc.                Koncert umělecké skupiny Ghostmother + Bastard DJs.                  Komiksová přehlídka Fashionshop Parazit.
                Animované filmy, benefiční aukce Converse a křest nového komiksu od Nikkarina.  M.A.D. – Snové krajiny komiksuTrojvýstava KOMIKSFEST! 2010 v MeetFactory (30.10.-21.11.) MOKIMladá německá výtvarnice Moki žije a tvoří v Hamburku od roku 2001. Přestože hlavní důraz klade na sólovou dráhu, je také členkou skupiny „The Bee to Bee Net“ a s přáteli pomáhá vést nezávislý galerijní prostor. Od roku 2006, kdy vyšla její první monografie „Asleep in a Foreignplace“, se věnuje komiksu a stále více se zaměřuje na výstavní činnost. Moki se soustředí především na malbu, komiksy a animovanou tvorbu.
www.mioke.de AMANITA DESIGNAmanita Design je česká nezávislá herní vývojářská společnost, založená roku 2003 Jakubem Dvorským (mj. výtvarník filmu „Kuky se vrací“). AD se zaměřuje na vývoj flashových her (některé získaly ocenění Webby Award), vzdělávacích nebo reklamních miniher a animací. Tvůrčí uskupení AD vdechuje počítačovým hrám podobu imaginární přírody. Jejich první flashová hra „Samorost l“ se okamžitě po svém vzniku a zpřístupnění na internetu (2004) stala globální webovou flashovou superstar. Jednoduchá hratelnost a divácky příjemné prostředí nadchlo hráče po celém světě. V roce 2009 vyšla nová hra „Machinarium“. Pod pojmem Amanita Design jsou schovaní tvůrci: Jakub Dvorský, Václav Blín, Tomáš Dvořák, Adolf Lachman, Zdeněk Daněk, Šimon Ornest, David Oliva a Jaromír Plachý.
www.amanita-design.net DRAWetc.DRAWetc. je vizuální arteliér, který se specializuje na veškeré formy ilustrace, storyboardy, fotorealistické airbrushe, 3D a foto postprodukci, komiks, animaci, nová média a grafický design. Ateliér založil v roce 2002 Vladimír Strejček, od té doby se tým DRAWců rozrostl o široké portfolio autorů, kteří se věnují celému spektru kreativní ilustrace a designu. V roce 2007 proběhla v DRAWetc. malá revoluce – v zázemí grafického ateliéru vznikl label Urban Legend a s ním i první kolekce originálních designových trik a dalších módních doplňků, kterých každým rokem přibývá v limitovaných edicích. DRAWetc. spolupracuje s desítkami ilustrátorů, grafiků a dalších autorů – patří mezi ně autorská dvojice Jirka Franta a David Böhm, Jindřich Hájek, Miloš Engelberth, Petr Holub, Jiří Grus a mnoho dalších. www.drawetc.cz Další info o programu: www.komiksfest.cz Fotogalerie