Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

MeetFactory Soirée: The New Dictionary of Old Ideas

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory
Partneři
MeetFactory Soirée: The New Dictionary of Old Ideas

30. 7. 19:00

Letní večírek rezidencí a galerií. The New Dictionary of Old Ideas vytváří kreativní prostor, kde se abstraktní pojmy potkávají s konkrétními uměleckými projevy. Otevřená studia umělců a doprovodný program spjatý s výstavami The Trouble Is Staying a Laboratoř živých experimentů ohromí, zmrzlina rozněžní, drinky osvěží, hudba rozvlní. Představují se současné tváře smíchovské továrny.

filmová projekce: Pedro Neves Marques, Semente Exterminadora / Exterminator Seed (2017)
Olejová skvrna kontaminuje brazilské pobřeží. Capivara, pracovník na plošině pro těžbu ropy, je evakuován zpět do Ria de Janeira, kde si místní obyvatelé nejsou vědomi nadcházející katastrofy. Navzdory nebezpečí se Capivara pouze touží vrátit na těžební plošinu na moři. Ve městě mu pomáhá Ywy, žena, která ho přesvědčí, aby cestoval do její domoviny v Mato Grosso do Sul ve snaze najít si práci na sójových a kukuřičných monokulturních plantážích. Tam mu Ywy vypráví o neplodnosti těchto geneticky modifikovaných rostlin a androidů, jakým je ona sama. Ale Capivara, člověk, jí není schopen porozumět.

otevřené ateliéry - komentovaná prohlídka 
Ateliéry současných rezidentů MeetFactory představí kurátoři programu Lucia Kvočáková a Piotr Sikora. 

performance: Vivian Caccuri: Garganta / Hrdlo / Throat (2010/2019)
Zvuková performance propojující zvuky brazilského pralesa se zpěvem pražského sboru Perperuna. 
Partitura Vivian speciálně objednaná pro výstavu je ztvárněna místním pražský sborem, jehož hlasy jsou zkresleny kontaktem mikrofonů s krky zpěváků. To má za následek zesílení zvuku, který se vytváří v jejich hrdlech, zpoždění a nepředvídatelné juxtapozice, které zabraňují formulaci srozumitelných slov. Hlasy se neustále překrývají a navzájem se kontaminují ve znepokojivých kompozicích spolu s melodiemi z bohaté historie brazilských severovýchodních hudebních tradic a zvuky subjektu Vivianina probíhajícího výzkumu: komára.
Sbor řízený Marií Křovinovou, hlasy: Veronika Pichot (soprán), Klára Wimmerová (soprán), Barbora Jančulová (alt), Silvie Šulanová (alt), Petr Jedelský (tenor), David Ulbrich (tenor), Tomáš Myslivec (bas), Martin Zemánek (bas).

performance: Viktor Szeri/Tamás Páll/Gyula Muskovics: SUMMIT
Pohlcující performance, která spekuluje nad temnými scénáři budoucnosti. Poslední projekt kurátora / teoretika Gyula Muskovics, tanečníka / choreografa Viktora Szeri a 3D umělce / návrháře her Tamáse Pálla je kolektivní smuteční rituál, příprava na nečekané, ale už teď evidentní budoucí události. Tento svůj projekt rozvíjí trojice v MeetFactory jako součást mezinárodního programu Visegrad Fund’s Performing Arts Residency Program.
autoři a performeři: Gyula Muskovics, Tamás Páll and Viktor Szeri.
hudba a live performance: András Molnár
Performance proběhne několikrát za večer, platí pro ní omezená kapacita 20 osob. 

---- 

Line-up: 
19:00 start 
19:30 filmová projekce: Pedro Neves Marques, Semente Exterminadora / Exterminator Seed (2017)
20:00 otevřené ateliéry - komentovaná prohlídka
21:00 performance: 
Vivian Caccuri: Garganta / Hrdlo / Throat (2010/2019)
21:30 DJ Romario

19:45, 20:30, 21:15, 22:00 performance: SUMMIT 
(omezená kapacita 20 osob) 


vstup zdarma