Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

MEETFACTORY / VEDRO

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

14. 7. - 18. 9. 2010

Skupinová výstava : 
Jana Kochánková, KW, LÁDVÍ - Adéla Svobodová, Jan Haubelt, Jiří Thýn, Tomáš Severa, Michal Moravčík, Lucia Nimcová, Ludmila Smejkalová, Matěj Smetana, Lenka Vítková, Vlasta Žáková

Výstava soustředí do jednoho prostoru tvořivé strategie postavené na opojných účincích iracionality. Vyprahlé letní město jako scéna pro zakázané hry a svádění. Bezčasí jako pohovka pro naše dlouhou zimou znavená těla. Prožití léta může mít podobu faktického, nebo nostalgického opisu. Víc než k uzavřenému fotoalbu, bychom se chtěli přiblížit k prožitku z nočního koupání. Souborem instalací umělců a autorek, které jsme přizvali do projektu, máme ambici vytvořit místo, které by mohlo zůstat v paměti návštěvníků jako léto 2010 v Praze. Něco jako dovolená, ze které sice máte intenzivní zážitky, ale nikdy jste na ní nebyli.
Část autorů se věnuje práci s nalezenou fotografií, resp. s ready made (Nimcová, Moravčík). Doménou skupiny Ládví (Svobodová, Thýn, Haubelt, Severa) je prohlížení míst v městské scenérii. Neobvyklé vztahy mezi každodenními předměty a našimi těly jsou tématem A. Svobodové a J. Kochánkové. Rafinované hry s galerií a vtipné dekonstrukce pohyblivého a statického obrazu jsou výsadou tvorby Matěje Smetany. Další skupinu tvoří malíři a malířky KW, Ludmila Smejkalová, Lenka Vítková a Vlasta Žáková. Posledně jmenovaní ve své tvorbě zachycují místa a prožitky, pro které jsou slova příliš ochuzující než aby popsala nezměřitelnou poezii viděného.

kurátor / curator: Dušan Zahoranský
Vstupné zdarma / Free admission. Otevřeno denně, 15 - 20 hodin / open daily, 3 - 8 pm

tisková správa ke stažení

fotodokumentace

pozvánka ke stažení 1 / 2