Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Mesh showcase: Max Cooper 3H DJ set, Alex Banks live, Llyr live

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

1. 4. 21:00

Inovátor a vizionář Max Cooper přiváží do Prahy exkluzivní showcase svého labelu Mesh Records, který je v hudebním světě znám jako průsečík nadčasové hudby, technologie, umění a vědy. 1. dubna se v rámci 10. výročí festivalu Spectaculare představí v eklektickém 3 hodinovém DJ setu a v rámci showcase si pozval další přední live acty svého labelu Alexe Banske a Llyr. Součástí Mesh showcase bude ve stejný den i řada audiovizuálních workshopů, kde se budou moci fanoušci s Maxem Cooperem a ostatními umělci setkat a nahlédnout do zákulisí hudební i vizuální tvorby vizionářského labelu Mesh Records.

Není překvapením, že vystoupení všech producentů doprovodí jak VJ sety šité na míru umělci z Mesh Records, tak site-specific vizualizace českého umělce Jana Hladila (např. Signal Festival).

Jedna z nejvýraznějších osobností světové elektronické scény a zároveň doktor výpočetní biologie v jedné osobě, britský producent a audiovizuální umělec Max Cooper, je zvyklý ve své tvorbě spojovat různé světy. Hlásí se ke zvuku Jona Hopkinse, chladné nostalgii Ólafura Arnaldse, chmurné poetičnosti Sigur Rós, i k nekonečným ambientním pasážím Aphexe Twina, jeho hudba je ale naprosto osobitá. Tentokrát se v Meetfactory představí v 3 hodinovém DJ setu, který provede posluchače všemi zákoutími Maxovy produkce i letité hudební inspirace. V roce 2012 zařadil Resident Advisor jeho DJské vystoupení mezi 20 nejlepších elektronických koncertů roku a Beatport mu přidělil páté místo žebříčku Nejlepší umělec roku 2012.

Důležitou součástí jeho prezentace jsou i vizuály – sám si vytváří obaly desek a také většinu klipů. Má za sebou také celou řadu remixů, ať už pro avantgardní skladatele jako jsou Michael Nyman a Nils Frahm, kapely Hot Chip a Au Revoir Simone, až po taneční projekty typu Agoria, Sasha nebo Guy Andrews. Loni se Cooper představil na Festivalu Spectaculare s projektem Glassforms vytvořeným s americkým klavíristou Brucem Brubakerem. Skládali v něm poctu géniovi minimalismu Philipu Glassovi.

Vstupenky:
470 Kč první vlna
570 Kč druhá vlna

Akce proběhne v rámci festivalu Spectaculare10. V případě dotazů kontaktujte pořadatele.