Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

MLADÝ MASO : ARCHIP / ARCHITECTURAL INSTITUTE IN PRAGUE

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

8. 8. 20:00

ARCHITECTURAL INSTITUTE IN PRAGUE – ARCHIPZáměr založit v Praze novou mezinárodní školu architektury se zrodil ve skupině kolem architektů Martina Roubíka (1949–2008) a Reginy Loukotové. ARCHIP zahájil svoji činnost akademickým rokem 2011/12 a je jedinou školou ve Střední Evropě, která nabízí kompletní bakalářský program v angličtině. 
Pro ARCHIP je zásadní jeho umístění v Praze, památce UNESCO, nabízející pro studium architektury mimořádné prostředí. Škola sídlí v budově Kartografie Praha, poblíž Letenských sadů (Františka Křížka 362/1, P7). Ateliéry jsou situovány v prostoru bývalé tiskárny, jenž si i po rekonstrukci zachoval svůj industriální charakter. 
Koncept výuky je založen na propojení architektury a ostatních oborů a zabývá se také dosud opomíjenými oblastmi, jako jsou krajinářská architektura, urbanismus, formování veřejného prostoru či památková péče. Studium klade důraz na využití architektonických modelů, týmovou práci, prezentace a diskuse. Mezi pedagogy figurují přední čeští architekti, ale neméně uznávané osobnosti jsou zastoupeny také v dalších oblastech. ARCHIP je rovněž platformou architektury: rozvíjí zahraniční kontakty, pořádá veřejné přednášky, letní workshopy i další akce. 
ARCHIP nabízí skutečně mezinárodní prostředí, v prvním akademickém roce bylo zapsáno více než dvacet studentů z deseti různých zemí a čtyř kontinentů.

Další informace o škole najdete na www.archip.eu  a  www.facebook.com/archip.eu.