Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

MOCHIPET VS. LICHTFAKTOR

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

14. 2. 20:00

Chcete-li si užít kombinaci inteligentní elektronické hudby okořeněné hip-hopem a přitom se zadívat do tvorby předního světového lightgraffiti studia, přijďte v úterý 14.4. do MeetFactory! Vystoupí producent, zvukový mág a žánrový polygamista MOCHIPET (US) ve spojení s grafickým studiem LICHTFAKTOR (DE). Akci dále podpoří úspěšný hudební projekt SONORITY (CZ).

Večer svým obsahem volně navazuje na loňskou úspěšnou návštěvu argentinského grafického umělce Acampante, pořádanou skupinou LUNCHMEAT.

O vizuální ztvárnění večera se postará studio LICHTFAKTOR (DE). Jeho členové se převážně věnují fotografii na dlouhou expozici, do které malují světelné graffiti, VJingu, kreativnímu designu a v neposlední řadě graffiti jako takovému. Skupina vytvořila například vizuál pro ESPN, TV znělky pro Max Ophuels Film Festival či tureckou basketbalovou ligu. Těžiště tvorby však zůstává v nezávislých projektech, přednáškách a workshopech, se kterými s mimořádným úspěchem objeli už pěkný kus světa.
V jejich pracích se odpadkové koše proměňují ve futuristické roboty, komiksové velryby se plaví v moři temnoty a jinak ztichlá zákoutí nočních předměstí ožívají a nechávají nás nahlédnout do reportáží dokumentujících přistání mimozemšťanů. Lichtfaktor nám umožní nakouknout do světa svých představ a taková návštěva bude určitě více než zajímavá. Připravili si přednášku o svých projektech a následný workshop, na který by si každý návštěvník měl přinést baterku nebo jiné svítidlo, protože se bude tvořit! A chlapci z Lichtfaktoru se na to už nesmírně těší!
Jelikož mají blízko ke klubové scéně, budou oba následné livesety doprovázet svou VJ projekcí a osvětlením celého prostoru MeetFactory.


David Y. Wang aka Mochipet ( zakladatel Daly City Records ) o své hudbě rád uvažuje jako o experimentální a k tomu dodává: „Dřív jsem se snažil vytvářet zvuky, které nikdy nikdo předtím neslyšel a vymýšlet koncepce, které nikdo přede mnou nepoužil, až jsem si jednoho dne uvědomil, že na tom vůbec nezáleží. Záleží jenom na tom, jestli jsou nové pro mě.“.
Nad vlivy IDM, breakcore, jazzu a na poslední desce i hip-hopu se vznáší osobitost a neotřelost Davidova hudebního citu. Sám si s žánry hlavu nedělá: „Někteří lidé se mě snaží zaškatulkovat, ale já prostě jen dělám hudbu.

SONORITY (objev roku 2008 časopisu X-Mag), producent a DJ se širokým srdcem, se na podiu setkal s Telefon Tel Aviv, Bonobo, Roni Size, Stereo MCs, DJ Rush, Josh Wink, Daedelus, Noisia, DJ Kentaro a spoustou dalších hvězd elektronické hudby. Mísí prvky IDM, breakbeatu, click´n´cuts a jeho liveset je plný pestrých nálad a inteligentního zvuku.

Lunchmeat A/V večírky slibují vizuálně zajímavé a pestré představení
s důrazem na propojení vizuálního umění a hudby. Tentokrát kombinace Mochipet + Lichtfaktor + projekční technika (8 projektorů, velké promítací plátno a spousta starých monitorů na pódiu) zaručuje unikátní zážitek.

line-up:
19:00 přednáška LICHTFAKTOR
20:00 workshop LICHTFAKTOR
21:30 MOCHIPET (audio) vs. LICHTFAKTOR (video)
23:00 SONORITY

soutěž o nejlepší lightgraffiti foto:
- po workshopu bude vyhlášena soutěž o věcné ceny
- temín dodání 14 dní
- výsledky na lunchmeat.cz

pořádá:
Lunchmeat (lunchmeat.cz) + MeetFactory (meetfactory.cz)

podporují:
Jägermeister (jagermeister.cz), Freshlabels (freshlabels.cz), WeSC (WeSC.com), Hydroponic (hydroponic.cz), Cartoon (cartoon.cz), Cube production (cubeproduction.cz), media-form (media-form.cz)