Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Moor Mother + Haru

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory
Partneři
Moor Mother + Haru

1. 12. 20:00

𝕸𝖔𝖔𝖗 𝕸𝖔𝖙𝖍𝖊𝖗. < Low fi / dark rap / chill step / blk girl blues / witch rap / coffee shop riot gurl songs / southern girl ditty >

Experimentální projekt Camae Ayewa, básnířky, hudebnice, aktivistky a učitelky, víří uplynulou dekádu vlny (nejen) philadelphské undergroundové scény. Niterní výpovědi, které se opírají o disonantní industriální hlukové stěny, doprovází divoká free jazzová instrumentace a polámané beaty.

Od přelomového debutu Fetish Bones z roku 2016 se její tvorba s každou další kapitolou stává společensky i politicky angažovanější. Letošní Jazz Codes je hudebně exkurzí po vodách jazzu, blues, soulu i hip-hopu, textově zase manifestací principů Black Quantum Futurismu, teoretického rámce pro vnímání reality skrze umění, psaní, hudbu a performance, vycházející z tradic černošské ontologie <BQF je iniciativa a umělecký kolektiv, jehož je Camae součásti a spoluzakladatelkou>. Intimní a přesto (anebo právě proto) z velké části kolaborativní nahrávka sklidila úspěch nejen hudebních kritiků, ale především komunit, k nimž a o nichž promlouvá. K pražskému publiku promluví ve čtvrtek 1. prosince.

Jazz Codes is an album about love: love for art, love for artists, love for oneself, love for one’s community.” – Stereogum 

Host:
Haru
Sólový projekt producenta Kryštofa Kříčka (Please The Trees, fyield), pod kterým minulý rok po vlastní ose vydal debutové album Test Pressing. Haru kombinuje post klubové rozbité beaty s emotivním zpěvem, ve kterém se opírá o problémy svojí generace. 

Vstupenky:
390 KČ na webu MeetFactory a v síti GoOut
450 KČ na místě 

Před návštěvou MeetFactory doporučujeme náhlédnout do sekce Informace pro návštěvníky.
 

Vystoupení Moor Mother je součástí projektu Synapse Again, který je finančně podpořen grantem Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Fondů EHP.