Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Moses Sumney (US) + Tawiah (UK)

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

8. 11. 20:30

Říká se, že Moses Sumney má odzbrojující smysl pro humor, což je v přímém kontrastu vůči jeho tvorbě, ve které je hluboce upřímný a citelně zranitelný. Jestli v ní lze objevit soul nebo funk, melodie či rýmy, to nechme na vás, jeho písničkářství je ale zkrátka uhrančivé. „Am I vital, if my heart is idle? Am I doomed?” ptá se na obligátně pojmenovaném debutovém albu Aromanticism rodilý Kaliforňan, který ve smíchovské MeetFactory vystoupí 8. listopadu.

Moses Sumney se do povědomí dostává možná pomalu (což je v hektické době poměrně ojedinělým jevem), z hlavy jej zato jen tak nevyženete. „Sumney je jméno, které jednou bude velké – nová deska to dokazuje – a teď se nabízí poslední příležitost ho vidět ‚before it was cool‘,” uvádí Michal Brenner, hudební dramaturg MeetFactory, která svou velikostí zprostředkuje tomuto hudebníkovi ještě relativně intimní prostředí.

Aromanticism zkoumá téma samoty, klade známý svět do otázky. Koncept aromantičnosti –neschopnosti či neochoty oplatit romantické pocity či lásku – je ústřední myšlenkou debutového alba, které vyšlo teprve na konci září na Secretly Canadian/Jagjaguwar a hned aspiruje na jedno z alb roku. Už nyní se Aromanticism pyšní nálepkou Best New Music od Pitchforku, který jej uvádí následujícími slovy: „Je to oduševnělé, objetí vesmírné samoty. Jeho niterné, sklíčené písničkářství zkoumá apatickou krutost, která – v době možnosti vše odsunout stranou bez mrknutí oka – definuje naši intimitu.” Je romantická láska opravdu pro každého možná, ptá se Moses Sumney a potápí se do bezútěšné prázdnoty, z níž vyvěrá ryzí hudební výpověď.

Support si Moses Sumney zvolil sám. Londýnská producentka a zpěvačka Tawiah jej doprovází po celou dobu turné, na její debut se přitom stále čeká, a jak praví přísloví, vrána k vráně sedá. Podzim možná bude melancholický, ale v objetí těchhle dvou se stane přeci jen hřejivým.

Více info: 
www.mosessumney.com
www.facebook.com/mosessumney
www.soundcloud.com/tawiahmusic

Vstupenky: 290 Kč na www.meetfactory.cz 290 Kč (+ případné poplatky) v ostatních předprodejích 390 Kč na místě 
Předprodej: Ticketportal, Ticketpro, GoOut.cz a www.meetfactory.cz
Akci pořádá MeetFactory o.p.s.