Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

New Model Army

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

16. 11. 20:00

„Here comes the waaaaar!“ Bílá světla v zaplněném sále, publikum a kapela jsou doslova jedna bytost, klíčový refrén stále aktuálnější skladby duní prostorem. Pocit, který se dá zažít jen na jediném koncertě: New Model Army.

Tři slova, šestnáct desek, 44 let (!!!) na scéně. Napříč žánry nenajdete mnoho interpretů, kteří své nejlepší nahrávky vydávají v takhle pokročilé fázi kariéry – což dokazuje letošní novinka New Model Army s názvem Unbroken. „Unbroken is New Model Army as we know them, which is to say, this is more punk than most of the plethora of groups who 'try' to be punk in this strangely, and occasionally beautifully, fucked-up modern society. Wonderful stuff,“ uvádí trefně recenze desky na Ghost Cult Magu. Letos na podzim se kapela po dvou letech vrací do Prahy, zahraje 16. listopadu ve smíchovské MeetFactory.


Severoanglický Bradford, začátek 80. let, frustrace z thatcherismu by se dala krájet. Razantně nastupující trio New Model Army, v jehož čele stojí zpěvák a kytarista Justin Sullivan, dodává této éře charakteristický zvuk: skladby na jejich prvních deskách reflektují válku o Falklandy, nezaměstnanost, třídní napětí. Názvy jako 1984, Vengeance, Spirit Of The Falklands nebo Tension hovoří za vše.

New Model Army byli mezi prvními, kdo začali do punku vnášet inspirace folkem a soulem – a přidaly se další nálepky: political-rock, goth nebo metal. Když v roce 1989 vyšla jejich klíčová deska Thunder And Consolation, byla trojice na vrcholu popularity. Kdo by tenkrát řekl, že NMA budou ještě o více než tři dekády později vydávat alba, která se minimálně vyrovnají perlám z konce 80. let?


Vstupenky:
v předprodeji od 1. 3. 2024, 11:00
550 KČ na webu MeetFactory a v síti GoOut
650 KČ na místě 

Koncert pořádá MeetFactory ve spolupráci se Silver Rocket a Scrape Sound Inc.

Před návštěvou MeetFactory doporučujeme náhlédnout do sekce Informace pro návštěvníky.