Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Nikola Čulík: Výstava na klíč

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

5. 2. - 28. 2. 2014

Nikola Čulík je na české vizuální scéně již známým autorem. Před třemi lety absolvoval u Jitky Svobodové Ateliér kresby na pražské AVU. Jeho dominantním vyjadřovacím prostředkem je kresba. V poslední době však překračuje hranice tohoto media a expanduje do prostoru.

Kurátorka: Lenka Sýkorová

Výstava na klíč: je site-specific projektem, který vytváří novou zkušenost s kresbou, do které lze vstoupit. Zde na řadu přichází intervence kurátorky Lenky Sýkorové. Proces provedení výstavy záměrně zkomplikovala. Vyzvala Nikolu Čulíka jako vystavujícího ale také kurátora, který si vybere dalšího umělce nebo laika, se kterým výstavu zrealizuje. Nikola Čulík bude tedy obsahem této výstavy a vybraný realizátor bude její formou. Tímto se rozehraje hra o tom jaká je role a vliv umělce, kurátora a realizátora na výstavě.

Texty k výstavě: 
Kurátorský text
Videa: UMA

Mediální partner: GoOut.cz

Nikola Čulík (*1983), žije v Praze.Kresba je pro Nikolu Čulíka hlavním vyjadřovacím nástrojem. Propojení života a tvorby je druhým poznávacím znamením při interpretaci jeho tvorby. Nikola Čulík je absolventem Ateliéru kresby u Jitky Svobodové na pražské AVU, kde studoval v letech 2005-2011. V médiu kresby vyniká svým osobitým pojetím, kde se prolínají autobiografické postřehy s komentáři na současnou uměleckou scénu, a to především v procesu vzniku jeho výstav, které jsou mnohdy postaveny na experimentu, na autenticitě a na spontánním projevu. Čulíkova tvorba přesahuje hranice kresby do postkonceptuální roviny současných vizuálních trendů. V Praze Nikola Čulík vystavoval kupříkladu v rámci cyklu Start Up v Galerii hl. m. Prahy v Domě U Zlatého prstenu Intimní požár (2009), v Galerii 35m2 Člověčinu (2011) a v Altánu Klamovka Černou duši (2012).