Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

NOAM DAROM, MARTIN HRUBÝ / KONECKONCŮ

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

4. 6. - 19. 6. 2009

Nejen v posledních letech je na umělecké scéně populární diskurs, který ohledává apokalyptické předpovědi konce světa a jeho opakovaně se objevující očekávání. Naším cílem je je vytvořit projekt záchrany toho nejcennějšího ze současného českého výtvarného umění, aby po případné katastrofě mohla umělecká tvorba jako jeden ze základních kamenů lidské kultury znovu ožít.

Projekt má podobu „bunkru“, v němž „žijí“ umělci (vylosovaní z účastníků 3. Pražského bienále) v rámci potřeby zachovat tento tak vzácný a pro lidstvo potřebný soubor tvůrčích genotypů a tradic. Cílem projektu je především prezentovat ideový koncept tohoto bunkru a způsob jeho využití vybraným osazenstvem, které určí další vývoj umění po apokalypse.
Bunkr je rozdělen do pěti prostor vyznačených na podlaze. Každá místnost je „obydlena“ čtyřmi umělci, dvěma ženami a dvěma muži. Jejich přítomnost je prezentována pomocí zvukové instalace (hlasy 4 kurátorů ze 3. bienále). Projekce uměleckých děl umělců tvoří nedílnou součást výstavy. Expozici dále doplňují motivy, umístěné na zdech v místech dotyku naznačeného prostoru bunkru a skutečného galerijního prostoru, představující předpovědi, scénáře, problémy a případná řešení apokalyptických vizí o konci světa.