Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

NUEVOS RICOS

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

23. 7.

Projekt a nahrávací značku NUEVOS RICOS založil v roce 2004 umělec Carlos Amorales a hudebník a performer Julian Lede, oba z Mexika. Krátce poté se k nim přidal německý grafický designér André Pahl. Nuvevos Ricos představuje 16 skupin a performerů z Mexika, Argentiny, Evropy a Ruska, kteří tvoří soubor vysoce eklektických zvuků: Caveman-Electronica, Garage & Gabba Punk, Cumbias Lunaticas a mexické Eurodisco.NUEVOS RICOS jsou přesvědčeni, že pomocí ironie mohou hrát v rámci hranic umění a hudebního průmyslu prospěšnou hru a reagovat tak na postoj, kdy jsou produkty určovány výhradně potřebami trhu a institucí.
Všechna jejich představení se vyznačují rysem show s katarzním účinkem – v průběhu akcí se začíná ztrácet hranice mezi scénou a publikem. Po vizuální stránce, která je silně grafická, jsou Nuevos Ricos precizní. Celou výtvarnou stránku zajišťuje duo Amorales/Pahl a hostující umělci. Nuevos Ricos vždycky bavilo hrát si s rolí publika, kontextem a scénou, což mělo za následek pozvání a účast na různých akcích nejen v klasickém duchu, ale také v experimentálních projektech v rámci uměleckého kontextu.
Mexický tisk zmiňuje Nuevos Ricos jednoznačně jako jednu ze dvou nezávislých značek a nahrávací kolos EMI jim navrhl distribuční smlouvu na značku se Silverio, už téměř největším sex-symbolem Mexika.