Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

O něco horší než Romeo: tragédie z rozmaru (přidané představení I.)

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

22. 8. 19:00

Site-specific inscenace O něco horší než Romeo: tragédie z rozmaru je součástí stejnojmenného mezižánrového experimentu, který vzniká ve spolupráci divadelní a výstavní dramaturgie MeetFactory. 

Na základě reinterpretace třech textů, kanonické Shakespearovy hry Romeo a Julie, románu Temná energie současné německé autorky Juli Zeh a výjimečného spisu filosofa Sørena Kierkegaarda Svůdcův deník vznikne originální, částečně site-specific inscenace na pomezí divadla a monumentální umělecké instalace, jenž bude tematizovat obraz lásky coby paradoxního archetypu. Ve jménu hledání smyslu života se milující subjekt vrhá po hlavě do sebezničující propasti. Neúnavně, stále znovu, napříč staletími. Neideologicky, nevysvětlitelně, s narcismem sobě vlastním, za stále stejných kulis milostných trojúhelníků, jejichž vrcholy jej opakovaně zraňují. Projekt zkoumá téma vášně a svádění jako estetického aktu, motiv přebytku a přílišného intelektu, který může být zničující silou i hnacím motorem života, přítomného okamžiku a nesmrtelnosti.

Instalace O něco horší než Romeo: tragédie z rozmaru v Galerii MeetFactory bude přístupná i mimo termíny divadelních představení v době běžné otevírací doby galerie: denně od 13.00 do 20.00 + dle repríz představení a dalšího večerního programu. 

Autoři projektu: Karina Kottová, Matěj Samec / vystavující umělec: Jan Haubelt / light design: Jiří Thýn / hrají: Halka Třešňáková, Vojta Švejda, Matěj Nechvátal / režie: Viktorie Čermáková / kostýmy: Inês Liberal / hudba: Tibor Žida

Vstupné: 120,- / 80,-


Recenze:
Radio Wave