Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Obscure Selections vol.1: Beherit, Hellbutcher, Death Worship, Larvae, Můra

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

31. 8. 17:00

— text pořadatele ​—

Je vskutku málo kapel, které si vydobyly tak kultovní status, jakým se může pyšnit finská nezemskost BEHERIT. Už kompilace raných nahrávek, vydaná v roce 1991 pod názvem The Oath of Black Blood, způsobila ve světovém undergroundu silné zemětřesení. Slovy těžko popsatelný osobitý black metal pak BEHERIT vycizeloval k dokonalosti na svém prvním plnohodnotném studiovém albu nesoucím název Drawing Down the Moon, které vyšlo v roce 1993, více než rok po posledním živém vystoupení.

Pozdější dark-ambientní období však zcela neuzavřelo blackovou éru kapely, byť si fanoušci museli na velký podiový návrat „metalového BEHERITu“ počkat přes 31 let - až do letošního roku. Dalších naplánovaných vystoupení má BEHERIT snad ještě méně než šafránu, proto považujeme za obrovskou čest moci představit tento legendární soubor poprvé v České republice! Pražská obloha tak zčerná poslední sobotu v srpnu nad klubem MeetFactory a jelikož je headliner nejen zásadním kamenem v základech severského black metalu, ale svým přesahem zanechal výrazné stopy i ve spřízněném doom a death metalu, rozhodli jsme se tento speciální večer zpestřit hned čtyřmi maximálně zajímavými hosty.

Českou premiéru tak zde bude mít i švédská ohřebíkovaná hydra HELLBUTCHER, kterou nevede nikdo jiný, než frontman legendárních NIFELHEIM, uctívající ten nejryzejší black speed metal. Z Německa k nám poprvé přijede pancéřované black/death/war metalové komando DEATH WORSHIP, jehož část budou mnozí znát z kanadského šílenství jménem BLASPHEMY! Poprvé sem zavítá také italská doom/deathová formace LARVAE - halucinogenní noční můra, jejíž frontwoman Lucilia Sericata hodlá v posluchačích zanechat páchnoucí krvavou skvrnu, navíc premiérově se zcela novou sestavou. A když už je řeč o nočních můrách, jediným domácím představitelem tohoto black/death/doom večera bude MŮRA se svými Doom Invocations and Narcotic rituals!


Toto vytříbené degustační menu bude prvním počinem pod hlavičkou OBSCURE SELECTIONS – novou pečetí, kterou budete nepravidelně registrovat na speciálních akcích, které svým konceptem přesahují standardní formát probíhajících turné či zavedených festivalů.

Vstupenky:
1090 Kč na webu pořadatele
1290 Kč na místě


Pořádá Obscure Promotion, v případě dotazů se obracejte na filip@obscure.cz.