Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Obscure uvádí: Malevolence, Sylosis, Guilt Trip, Justice for the Damned

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

7. 12. 19:00

Malevolence vznikli na severu Anglie a dovedli svůj vlastní zvuk k dokonalosti. Švihá jak od kapely z New Orleans a zároveň v sobě zahrnuje sílu riffu a brutalitu breakdownu. Označit Malevolence jednoduše za groove metal/metalcore by jim křivdilo. Jejich hatebreedovským hardcorem totiž lehce proznívá sludge i stoner či southern rock. Nezaznívají tu pouze těžká kila a houpavé riffy s agresivním vokálem, ale i krapet crowbarovské (až sabbathovské) melodiky. I když se tu jede na plný plyn, máte prostor se nadechnout.
„Chtěli jsme napsat album, které by zahrnovalo náš zvuk, ale chtěli jsme ho posunout dál a jít hlouběji," říká frontman Alex Taylor. A skutečně, se svým třetím albem „Malicious Intent" se to rodákům z Sheffieldu podařilo, což prokazují i na aktuálním trojsplit EP The Aggression Session s Fit For An Autopsy a Thy Art is Murder.

Britští Sylosis to v dekádě po miléniu měli solidně rozjeté. Podepsali smlouvu s Nuclear Blast, kde vydali čtyři desky a dvě EP, jezdili turné, ale pak se v r. 2016 na pár let rozpadli. Na scénu se vrátili o čtyři roky později s albem Cycle Of Suffering a představili svou sestavu ve všestrannější, přesvědčivější a modernější podobě, která vedle jejich new wave thrashe absorbovala i melo-deathové a především metalcore prvky, jež jejich zvuk přibližuje ke kapelám typu Bleed from Within. Na úspěch alba a dvou singlů z roků 2021 a 2022 teď v březnu navazují novým zničujícím singlem „Deadwood", který předznamenává, co fans v roku 2023 čeká. Je to návrat k divokosti a připomínka, kdo tu v budoucnu bude usilovat o to se dostat na heavy trůn.


V sestavě turné jsou ještě dvě kapely, pro něž je charakteristický crossover hardcore a metalu. Gulit Trip z Manchesteru se dost opírají o breakdowny a hudební spřízněnost s Malevolence, kdežto u australských Justice for the Damned lze zaznamenat jak beatdown, tak deathcore prvky.


Harmonogram:
18:00 doors
19:00 JUSTICE FOR THE DAMNED
19:45 GUILT TRIP
20:30 SYLOSIS
21:35 MALEVOLENCE

Vstupenky: 
550 Kč na obscure.cz 
dále na Ticketmaster a GoOut 
590 Kč na místě v den konání akce 

Koncert pořádá Obscure - v případě dotazů jakéhokoliv typu se obracejte přímo na ně. 
https://obscure.cz/cs/kontakt